Власники ферми на Вінниччині відкриють сироварню, аби підвищити рентабельність виробництва
Власники ферми на Вінниччині відкриють сироварню, аби підвищити рентабельність виробництва

Власники ферми на Вінниччині відкриють сироварню, аби підвищити рентабельність виробництва

Фермери з села Курилівці на Вінниччині відкриють сироварню, щоб не продавати молоко за заниженою ціною. Завдяки виграному міжнародному гранту вони закупили необхідне обладнання та планують розпочати виробництво сирів і молочних продуктів до Різдва. Про це Суспільному розповіли власники ферми родина Савенко-Кречковських, пише agronews.ua.

Фермери з родинної ферми “Господар”, що розташована в селі Курилівці Жмеринського району, відкриють власну сироварню, щоб підвищити рентабельність свого виробництва. Олена Савенко, голова ферми, розповіла, що вони планують запустити переробку молока до кінця року, завдяки чому зможуть виготовляти сири та інші молочні продукти з власної сировини.

Родина Савенко-Кречковських займається тваринництвом понад десять років, а свою ферму під назвою “Господар” вони створили три роки тому. За цей час господарство значно розширилось: зі шести корів поголів’я зросло до тридцяти трьох, завдяки чому вдається отримувати від 300 до 500 літрів молока щодня.

За рік заготовляють 90 тонн молока. Досі його здавали місцевому молокозаводу за ціною 11 гривень за літр, проте висока вартість електроенергії та пального значно знижувала рентабельність цього бізнесу. За словами фермера Анатолія Кречковського, нестабільність цін робить виробництво молока малорентабельним, тому родина вирішила взятися за переробку.

“На даний час галузь не дуже рентабельна. Є нестабільність за ціною. Собівартість молока дуже низька. Хотілось, щоб вона була трохи більша. Так само і по м’ясу. Більшість доходів отримують саме переробники, а не виробники сировини”, — розповів фермер.

Для створення сироварні фермери виграли міжнародний грант на підтримку малого підприємництва, який дозволив залучити 400 тисяч гривень. На ці кошти закупили мінісироварню на 300 літрів, спеціальні візки, столи та камеру для зберігання продукції.

Завдяки цим інвестиціям родина змогла облаштувати необхідне приміщення, де зараз завершується укладання стін і встановлення системи каналізації. Після закінчення робіт приміщення буде повністю готовим для переробки молока.

Власники ферми планують виготовляти як тверді, так і м’які сири: серед основних видів — качотта, рікота, “Буковинський”. Також у планах — виробництво йогуртів та сметани. Фермери розраховують, що сироварня почне працювати до Різдва, тобто 25 грудня, і вже тоді зможуть презентувати перші партії продукції.



Перегляди: 0
Источник материала
loader
loader