Британський орган захисту прав споживачів подав до суду на Apple на $3,75 млрд через правила iCloud
Британський орган захисту прав споживачів подав до суду на Apple на $3,75 млрд через правила iCloud

Британський орган захисту прав споживачів подав до суду на Apple на $3,75 млрд через правила iCloud

З-поміж великих технологічних компаній, Apple опинилася під найбільшою пильною увагою в Європі через свою так звану монополістичну політику. Більшість звинувачень проти Apple висуває Європейська комісія, що призвело до значних змін у політиках App Store. Однак цього разу британська споживча служба спостерігає за тим, щоб Apple змушувала користувачів використовувати iCloud і стримувала конкуренцію.

Як зазначила на своєму сайті організація Which, що займається захистом прав споживачів, Apple заблокувала доступ до iCloud для понад 40 мільйонів своїх клієнтів у Великій Британії за грабіжницькими цінами. У позові стверджується, що Apple надала своєму iCloud особливий режим, заохочуючи користувачів підписуватися на хмарне сховище, перешкоджаючи їм користуватися альтернативними сервісами.

Що саме? Додамо, що клієнтам Apple не дозволяється зберігати або створювати резервні копії даних свого телефону в сторонніх хмарних сервісах. Враховуючи, що безкоштовне сховище iCloud має лише 5 ГБ, користувачі, яким не вистачає місця, змушені купувати додатковий хмарний простір в Apple.

Позов був поданий до Апеляційного трибуналу з питань конкуренції та вимагав 3 мільярди фунтів стерлінгів (3,75 мільярда доларів) компенсації для користувачів iCloud у Великобританії, які платили за послугу з 1 жовтня 2015 року. Оскільки Великобританія покинула ЄС у 2020 році, Європейська Комісія не має повноважень у справі.

За словами Анабель Холт, Which? Виконавчий директор:

«Ми вважаємо, що клієнти Apple заборгували майже 3 мільярди фунтів стерлінгів через те, що технологічний гігант нав’язує клієнтам свої послуги iCloud і відрізає конкуренцію з боку конкуруючих служб».

У відповідь Apple підкреслила, що її користувачі не зобов’язані використовувати iCloud і можуть вільно використовувати сторонні платформи. У заяві для Computer Weekly представник Apple сказав:

«Нашим користувачам не потрібно використовувати iCloud, і багато хто покладається на широкий спектр сторонніх альтернатив для зберігання даних. Крім того, ми наполегливо працюємо, щоб зробити передачу даних якомога простішою – чи то в iCloud, чи в іншу службу. Ми відхиляємо будь-які припущення про те, що наша практика iCloud є антиконкурентною, і будемо рішуче захищатися від будь-яких судових претензій в іншому випадку».

Тим часом Міністерство юстиції США також привернуло Apple до подібних звинувачень у блокуванні клієнтів у своїй екосистемі та перешкоджанні їм вільного доступу до конкурентних платформ.

Читайте також -  Apple планує випустити iOS 18.2 в грудні

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал

Источник материала
loader
loader