Реформа системи соцстрахування: у міністерстві пояснили, що зміниться
Реформа системи соцстрахування: у міністерстві пояснили, що зміниться

Реформа системи соцстрахування: у міністерстві пояснили, що зміниться

Реформа системи соціального страхування, яка розпочнеться у 2025 році, не стосуватиметься людей, які вже мають інвалідність, і не передбачає зменшення соціальних виплат.

Як передає Укрінформ, про це повідомило Міністерство соціальної політики України.

«Уряд підтримав розроблений Мінсоцполітики проєкт закону, який передбачає протягом 2025 року реформування системи соціального страхування», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, щореформа соціального страхування є частиною комплексної реформи системи соціального захисту та медико-соціальної експертизи. Вона має замінити стару, неефективну та забюрократизовану систему на прозору, зрозумілу та справедливу. Очікується, що запровадження змін забезпечить людині, яка зіткнулась з важкою хворобою чи травмою, швидшу, комплексну і повну допомогу від держави.

Водночас у Мінсоцполітики наголошують, що реформа не стосується людей, які вже мають інвалідність. Мова йде про працюючих зі страховим стажем, які потребують лікування після хвороби чи травми. Для тих же, хто зараз має статус інвалідності, нічого не змінюється.

Так, всі пільги для осіб з інвалідністю зберігаються. Після реформування статус інвалідності і далі надаватиме право особі на соціальні послуги, реабілітацію, пільги та підтримку в працевлаштуванні.

Також реформа не передбачає зменшення жодних виплат чи соціальних гарантій. Навпаки, для тих громадян, хто не може працювати і самостійно себе забезпечувати, у Мінсоцполітики обіцяють збільшення виплат.

У межах реформи міністерство працюватиме над впровадженням наступних змін:

по-перше, соціальна підтримка запроваджується вже з моменту виявлення мультидисциплінарною командою в лікарні потреби особи у додатковій підтримці (соціальній, фінансовій, адаптації робочого місця тощо). При цьому для отримання кваліфікованої і комплексної підтримки держави протягом всього періоду хвороби і реабілітації людині не потрібен жоден додатковий статус (зокрема, особи з інвалідністю).

По-друге, реабілітація здійснюватиметься лише за потреби, і не буде обов'язковою. Визначатиме її лікар.

По-третє, за необхідності термін проходження реабілітації на період тимчасової втрати працездатності може бути подовжений до 1 року (сьогодні – до 4 місяців). Весь цей час держава буде надавати людині всю необхідну, зокрема фінансову, підтримку.

Також після завершення лікування та реабілітації буде здійснюватись оцінка працездатності. Наголошується, що оцінка працездатності ніяк не прив'язана до статусу інвалідності і не є його умовою. Як і раніше, інвалідність оцінюватиметься на медичному боці.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт щодо реформи соціального страхування «ЄПотенціал».

Источник материала
loader
loader