Дослідники з Університету Аалто розробили нову технологію для значного покращення передачі даних через оптоволокно. Така технологія пришвидшить передачу даних у 16 разів.
Вчені створили метод для генерації «вихорів» світла — маленьких спіралей світлової енергії, які можуть збільшити пропускну здатність мережі.
Ці вихори світла схожі на урагани в лазерному промені та можуть нести інформацію завдяки своїй унікальній структурі.
Для їх створення команда використовувала металеві наночастки, які формували особливі структури, відомі як квазікристали. Це дозволяє створювати складні вихори світла, здатні кодувати більше даних.
«Це дослідження стосується зв’язку між симетрією та обертальністю вихору, тобто які вихори ми можемо генерувати з якими симетріями. Наше проектування квазікристалів знаходиться на межі між порядком і хаосом», — розповіла дослідниця Пейві Тормя.
Цей підхід може значно підвищити ефективність передачі даних, збільшивши пропускну здатність оптоволоконних кабелів у 8−16 разів порівняно з існуючими методами.
Хоча технологія ще потребує розвитку, вона має великий потенціал для майбутнього в галузі телекомунікацій і зберігання даних.