Коли вечірки вже не в радість: чому після 30 важче тусити
Коли вечірки вже не в радість: чому після 30 важче тусити

Коли вечірки вже не в радість: чому після 30 важче тусити

Але чи справді ці уявлення відповідають дійсності, або ж після тридцяти років також можливо веселитися, танцювати та проводити вихідні без наслідків для здоров'я, пояснює 24 Канал з посиланням на healthline.

Старість вже близько

Вечірки бувають різними, але якщо розглядати ті, на яких є алкоголь, їжа і танці до ранку, то не дивно, що після таких заходів потрібен відновлювальний період. Це стосується навіть двадцятирічних. Тож чому ж здається, що після тридцяти років відновитися після вечірки стає складніше? Причина досить проста: ми починаємо швидше втомлюватися.

До тридцяти років у багатьох з'являються обов'язки, які неможливо ігнорувати: догляд за дітьми, стосунки з партнерами, кар'єра, іпотека та кредити, догляд за літніми родичами, заняття спортом, творче самовираження, освіта і подорожі.

Згадайте, чи були ви так само зайняті кілька років тому? Якщо ні, то цілком природно, що безсонні ночі, хай то буде марафон вечірок або підготовка до іспитів, переносилися набагато легше.

Можливо, алкоголь став гірше засвоюватися

Тридцятирічні часто говорять про те, що прокидатися після вечірки стало настільки важко, що краще взагалі не пити. Проте деякі вчені стверджують, що похмілля з віком не стає страшнішим і навіть трапляється рідше. У 2013 році в Данії провели дослідження, яке показало, що виражені симптоми похмілля частіше зустрічаються у молодих людей.

У дослідженні, яке тривало рік, взяли участь понад 50 тисяч чоловіків і жінок віком від 18 до 94 років. Результати показали, що найбільше страждають від похмілля люди віком від 18 до 29 років. У тих, хто був у віці 30 – 39 років, такі симптоми зустрічалися на 25% рідше. На п’ятому і шостому десятку похмілля трапляється вдвічі рідше, а після 60 років – у три рази.

Данські вчені пояснюють ці результати тим, що після 30 років багато людей починають вживати алкоголь невеликими порціями, але регулярно, в результаті чого виробляється толерантність. Тому, коли вони раптом перевищують свою норму, похмілля може здаватися особливо важким.

Однак у будь-якому віці алкоголь може викликати неприємні наслідки, починаючи від головного болю та нудоти й закінчуючи серйозними проблемами зі здоров’ям.

У тридцять років не варто переживати про те, що організм занадто слабкий для зайвого келиха пива. Але досягнувши шістдесятирічного рубежу, потрібно ставитися до вживання алкоголю значно серйозніше, оскільки в похилому віці відбуваються зміни в метаболізмі, і печінка починає накопичувати більш токсичні продукти розпаду алкоголю.

Источник материала
loader
loader