Вчені дослідили зразки ґрунту зі зворотного боку Місяця
Вчені дослідили зразки ґрунту зі зворотного боку Місяця

Вчені дослідили зразки ґрунту зі зворотного боку Місяця

Місяць переживав вулканічну активність мільярди років, включно з “молодими” виверженнями 2,8 млрд років тому.

Науковці вперше отримали доступ до зразків ґрунту, доставлених зі зворотного боку Місяця китайською місією Chang’e-6, і виявили, що вулканічна активність на супутнику Землі тривала мільярди років.

Аналіз підтвердив, що від найдавніших лавових вивержень 4,2 мільярда років тому до порівняно “молодих” – 2,8 мільярда років тому – поверхня Місяця зазнавала постійних геологічних змін.

Ці висновки опубліковані в авторитетних журналах та . Chang’e-6, яка повернула на Землю майже два кілограми місячного ґрунту, стала другою місією Китаю, що успішно досліджувала зворотний бік Місяця. Перша, Chang’e-4, здійснила посадку у 2019 році.

Зразки були зібрані з Басейну Південний полюс-Ейткен, одного з найдавніших і найбільших місячних кратерів. Вчені виявили, що тонкий місячний пил складається з частинок різних геологічних епох. Деякі з них утворилися під час вивержень лави 2,83 мільярда років тому, а інші – ще 4,2 мільярда років тому.

“Постійні удари мікрометеоритів та високоеенергетичних сонячних частинок руйнують скелі, перетворюючи їх у пил, який розноситься по поверхні без атмосфери”, – пояснив петролог І-Ган Сюй із Академії наук Китаю.

Ці дані вчергове підтверджують, що зворотний бік Місяця є унікальним регіоном, що приховує сліди активної геологічної історії супутника. Спостерігати його із Землі неможливо через явище приливної синхронізації, тому дослідження таких зразків є важливим кроком у вивченні космосу.

Раніше повідомлялося, що апарат Chang’e-6 у неділю, 2 червня, здійснив посадку на зворотному боці Місяця.



Теги по теме
Космос ученые
Источник материала
loader