На Вінниччині вирощують горіхи нетрадиційними методами
На Вінниччині вирощують горіхи нетрадиційними методами

На Вінниччині вирощують горіхи нетрадиційними методами

Висаджування саджанців з підкладання перепони під корінь, використання мікоризованого насіння для підживлення рослин, – про ці інші нетрадиційні методи, які можна застосовувати у вирощуванні горіхового саду ексклюзивно розповів виданню «Садівництво та Овочівництво. Т.І.». селекціонер, керівник ФГ «Твій горіх» з Вінниччини Іван Юкал, пише agronews.ua.

Він зауважив, що коли пропонує такі варіанти, то колеги спочатку ставляться до них насторожено, часто дискутують. Однак, перевіривши на практиці різні способи посадки горіхового саду, Іван Юкал створив для себе свою власну «схему» роботи.

“Для вдалої посадки плоди потрібно відбирати самозапильні (гомогамний тип), в яких велика передача спадковості. Однак для пересічного садівника такий садивний матеріал може бути недоступний. Його слід шукати у селекціонерів. Тому, коли садите горіховий сад, обирайте “жіночі” та “чоловічі” рослини – протеандричного та протегенічного типу. Це важливо, адже волоські  горіхи – перехреснозапильні рослини. Плоди треба підсушити до 12 % вологості, охолодити при температурі 0–1 °C протягом 10 днів (яровизація). Після цього висадити в ящики з піском і залишити в погребі до весни (стратифікація). Рано навесні висадити на постійне місце”.

Використовує Іван Юкал також цікавий спосіб внесення добрив, аби вони надходили дереву дозовано:

“Потрібно взяти шматок натуральної лляної тканини, насипати на неї, наприклад, амофос чи суперфосфат, або сірку. Не більше 500 грамів. Цієї кількості вистачить на три-чотири роки. Закладаємо цей вузлик в один куток посадкової ями, далі приготувати такий же вузлик з іншим типом добрива – калій і магнезія, приміром. Також закласти в тканину і природний калій – дефекат з буряка чи попіл. Цей вузлик повільно віддаватиме поживні речовини дереву понад 5 років поспіль”.



Перегляди: 0
Источник материала
loader
loader