Сенат США відхилив пропозиції заблокувати продаж зброї Ізраїлю
Сенат США відхилив пропозиції заблокувати продаж зброї Ізраїлю

Сенат США відхилив пропозиції заблокувати продаж зброї Ізраїлю

У середу, 20 листопада, Сенат США переважною більшістю голосів заблокував три резолюції, які мали зупинити передачу деякої американської зброї Ізраїлю.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

Всі голоси «за» були від Демократичної партії, тоді як «проти» голосували і демократи, і республіканці.

79 із 100 сенаторів проголосували проти резолюції, яка б заблокувала продаж снарядів для танків Ізраїлю, тоді як 18 схвалили її. 78 проголосували проти зупинення постачання мінометних снарядів, тоді як 19 підтримали його. 80 проголосували проти зупинення постачання комплексів високоточної зброї (JDAMS) і лише 17 проголосували за.

Резолюції подані сенатором Берні Сандерсом, незалежним політиком, який співпрацює з демократами. Вони були підтримані кількома демократами, які критикують Ізраїль за те, як він поводиться з цивільним палестинським населенням під час війни.

Сандерс подав загалом шість резолюцій, які охоплюють близько 20 мільярдів доларів на озброєння дляІзраїлю, але цього тижня виніс на голосування лише три з них. Сандерс заявив, що військова допомога Ізраїлю суперечить закону США, який забороняє продаж зброї тим, хто порушує права людини. Він відзначив численні смерті дітей і літніх палестинців, звинувативши Ізраїль у блокуванні поставок допомоги.

Адміністрація Джо Байдена виступила проти цих резолюцій. У списку з 11 тез, надісланих сенаторам-демократам, йдеться про те, що надання військового обладнання Ізраїлю є інвестицією в його довгострокову безпеку, оскільки він стикається із загрозами з боку Ірану та інших країн, і що адміністрація «постійно працює» над поліпшенням умов в Газі.

Американське законодавство дає Конгресу право зупиняти великі закордонні продажі зброї шляхом ухвалення резолюцій про несхвалення. Хоча жодна така резолюція не пройшла через Конгрес і не подолала президентське вето, закон вимагає, щоб Сенат проголосував, якщо така резолюція подана.

Як повідомляв Укрінформ, уряд Ізраїлю офіційно поінформував ООН про заборону діяльності Агентства ООН для допомоги палестинським біженцям та організації робіт на Близькому Сході (БАПОР – UNRWA) на своїй території. Схвалення відповідного закону відбулося після підтвердженням з боку БАПОР, що Мухаммад Абу Аттаві, який керував убивствами і викраденням ізраїльтян поблизу кібуца Реїм 7 жовтня минулого року, працював в агентстві ООН з липня 2022 року і одночасно був ватажком ХАМАСу.

Після початку бойових дій у секторі Гази близько 80% населення залишили свої оселі, сотні тисяч перебувають на межі голоду. Деякі країни закликали Ізраїль до негайного й суттєвого збільшення обсягу гуманітарної допомоги, що надходить до сектору Гази, через гуманітарну катастрофу. Згодом Ізраїль дозволив доправляти вантажі з гуманітарною допомогою для Гази через ще один пункт пропуску.

Теги по теме
война США Оружие Израиль
Источник материала
loader
loader