Україна зацікавлена у підтримці громадськості Африки, Азії та Латинської Америки - спецпредставник
Україна зацікавлена у підтримці громадськості Африки, Азії та Латинської Америки - спецпредставник

Україна зацікавлена у підтримці громадськості Африки, Азії та Латинської Америки - спецпредставник

Україна зацікавлена у формуванні підтримки серед громадських суспільств Африки, Азії та Латинської Америки, аби підвищувати обізнаність про ситуацію в нашій країні та колоніальну природу Росії.

Про це заявив спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх під час Другої міжнародної конференції «Crimea Global. Understanding Ukraine through the South», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми зацікавлені у формуванні підтримки України громадянським суспільством країн Азії, Африки та Латинської Америки. Дуже важливо, щоб експерти, громадські діячі, журналісти з цих держав цікавилися Україною, розуміли Україну і брали участь в таких заходах, як наша сьогоднішня зустріч, а потім допомагали доносити правду до своїх співвітчизників», – сказав він.

Дипломат висловив переконання, що обмін думками та інформацією, як-от престури для ЗМІ з країн Африки та Латинської Америки, сприятиме підвищенню обізнаності щодо ситуації в Україні, планів щодо завершення війни на чесних умовах і перспектив встановлення справедливого миру в Україні.

Субх також відзначив той факт, що Російська імперія та Росія завойовницьким шляхом намагаються підкорити інші народи, і саме таким шляхом до її складу потрапив Крим: «Нехтуючи правами корінного народу Криму – кримських татар – Росія розпочала експлуатацію цих народів, заселяючи їх так званим «русским» населенням».

Представниця Президента України в АРК Таміла Ташева зі свого боку наголосила, що питання Криму є питанням подолання колоніального спадку.

«Історично Крим завжди мав відносини з Україною і ці звʼязки ніколи не були відносинами колонії і метрополії. Натомість російська присутність у Криму – це класична колонізація», – сказала вона.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял розповів, що тисячі співвітчизників чекають на якнайшвидшу деокупацію півострова, хоч ці настрої важко побачити ззовні через те, що «російська окупаційна влада дуже швидко, неадекватно жорстоко реагує на будь-які прояви лояльності мешканців Криму до України».

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський наголошував, що Україна не може юридично визнати жодну окуповану територію російською, а Крим готова повертати дипломатичним шляхом.

Теги по теме
Крым Африка
Источник материала
loader
loader