У Тбілісі розпочалася акція протесту після заяви прем’єра про відмову від євроінтеграції
У Тбілісі розпочалася акція протесту після заяви прем’єра про відмову від євроінтеграції

У Тбілісі розпочалася акція протесту після заяви прем’єра про відмову від євроінтеграції

28 листопада прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року

У Тбілісі біля центрального офісу правлячої партії «Грузинська мрія»  ввечері зібрався стихійний мітинг. Про це повідомляє Эхо Кавказа.

Приводом для акції протесту стала заява прем'єр-міністра Іраклія Кобахідзе про відмову влади Грузії від переговорів про вступ до Європейського Союзу.

Учасники акції заявляють, що це рішення є зрадою інтересів країни та порушенням статті 78 Конституції Грузії, де закріплено прагнення інтеграції до ЄС.

За їхніми словами, подібні дії ставлять під загрозу майбутнє Грузії та руйнують багаторічні зусилля зі зближення з Європою.

Акцію протесту було організовано через соціальні мережі. Частина протестувальників також зібралася біля будівлі парламенту Грузії на проспекті Руставелі.

Зазначається, що президентка Грузії Саломі Зурабішвілі проводить екстрені консультації з дипломатичним корпусом, після яких вона виступить із заявою.

28 листопада прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року.

«Ми ухвалили рішення не ставити на порядок денний питання про відкриття переговорів із Європейським Союзом до кінця 2028 року. Також до кінця 2028 року ми відмовляємось від будь-яких бюджетних грантів з боку Європейського Союзу», — сказав Кобахідзе під час брифінгу.

Відповідну резолюцію прийняли в четвер, 28 листопада, 444 голосами «за», 72 «проти», 82 утрималися.

26 жовтня у Грузії пройшли парламентські вибори. Вже ввечері 27 жовтня президентка Грузії Саломе Зурабішвілі  заявила, що не визнає результатів парламентських виборів, і закликала людей вийти на масові протести. Президентка назвала вибори в Грузії «російськими» і заявила, що вони пройшли в умовах тотальної фальсифікації та стали конфіскацією голосів виборців.

Про невизнання результатів виборів до парламенту Грузії 27 жовтня заявили також три з чотирьох основних опозиційних партій країни — партія експрезидента Міхеїла Саакашвілі «Єдність — Національний рух», «Коаліція за зміни» та «Сильна Грузія». 

За даними Центральної виборчої комісії Грузії, партія влади «Грузинська мрія» набрала 53,93% голосів, тоді як чотири опозиційні партії сумарно отримали майже 38% голосів. Водночас за результатами двох екзитполів на замовлення опозиційних телеканалів об’єднана опозиція набирала понад 50% або 48% голосів.

Міжнародна місія зі спостереження за парламентськими виборами в Грузії заявила, що вибори були затьмарені глибокою поляризацією, вкрай суперечливою передвиборчою риторикою і численними повідомленнями про тиск на виборців.

5 листопада три грузинські опозиційні партії заявили, що переходять до щоденних акцій протесту та вимагають скасувати результати парламентських виборів і призначити нові. 

19 листопада поліція розігнала наметове містечко протестувальників біля Тбіліського університету. Кількох людей затримали, серед них оператора телекомпанії Mtavari.

Фото: Эхо Кавказа

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Евросоюз Протест Грузия
Источник материала
loader
loader