Станом на сьогодні розслідуються 222 воєнні злочини проти довкілля та 14 випадків екоциду. Серед пріоритетів органів прокуратури – захист довкілля через ефективні механізми притягнення держави-агресора до відповідальності.
Європейські партнери передали спеціалізованій екологічній прокуратурі технічне обладнання для збору доказів щодо екологічних злочинів, включаючи воєнні злочини та екоцид. Про це пресслужба Офісу генпрокурора у п’ятницю, 29 листопада.
Це стало можливим завдяки зусиллям французького уряду, Проєкту ЄС Право-Justice та Представництва ЄС в Україні.
В.о. Генерального прокурора Олексій Хоменко висловив вдячність Франції та особисто Надзвичайному і Повноважному Послу Французької Республіки в Україні Гаелю Весьєру, а також Представництву ЄС в Україні за їхню непохитну підтримку.
Також він відзначив плідну співпрацю з Проєктом ЄС та Expertise France у зусиллях України з розслідування воєнних злочинів РФ.
Зауважується, що на станом на сьогодні розслідуються 222 воєнні злочини проти довкілля та 14 випадків екоциду. Серед пріоритетів органів прокуратури – захист довкілля через ефективні механізми притягнення держави-агресора до відповідальності.
Нагадаємо, Організація Об’єднаних Націй не використовує поняття “екоцид” – для нього немає визначення.
Ми повідомляли, що російські війська розграбували та майже знищили заповідник Асканія-Нова на Херсонщині. Тварин окупанти вивозять у Росію.