Повідомляє 24 Канал з посиланням на The Mayor. Цими кліматичними станціями керуватиме Центр інтелектуального туризму Алькала-де-Енарес, до якого вони будуть підключені.
Як іспанське місто бореться зі спекою
Влада міста Алькала-де-Енарес, розташованого неподалік від Мадрида, запропонувала оригінальне рішення для боротьби зі спекою – створення мобільних "кліматичних островів".
Термін "кліматичний притулок" став популярним в останні роки через значний вплив хвиль спеки в таких країнах, як Іспанія. Не дивно, що іспанське місто Алькала-де-Енарес запропонувало адаптоване рішення під назвою "кліматичні острови", які фактично є мобільними кліматичними укриттями.
Ці сучасні "кліматичні острови" – це автономні мобільні станції на основі рослин, які забезпечуватимуть до 50 метрів тіні в місцях з найменшою рослинністю та будуть оснащені датчиками для постійного аналізу температури, вологості та якості повітря, забезпечуючи самоуправління та ефективність зрошення,
– пояснила перша заступниця мера міста та радник із туризму Ізабель Руїс Мальдонадо.
Кліматичні станції будуть підключені до Центру розумного туризму Алькала-де-Енарес, який займатиметься їх управлінням. Вони створені у відповідь на зростаючий запит від місцевих жителів і туристів, щоб зробити історичну частину міста комфортною для перебування навіть під час сильної літньої спеки.
Чому це таке необхідне рішення для Алькала-де-Енарес
Алькала-де-Енарес — це історичне місто, розташоване приблизно за 100 кілометрів на схід від Мадрида. Воно відоме своїм зв’язком з університетом Комплутенсе, одним із найстаріших у світі, який нині знаходиться в іспанській столиці. Також це місто славиться як місце народження Мігеля де Сервантеса, видатного письменника епохи Відродження, що робить його схожим на іспанський аналог англійського Стратфорда-на-Ейвоні.
Через статус історичного центру Алькала-де-Енарес, який охороняється ЮНЕСКО, озеленення його площ є неможливим. Саме тому планується встановлення "кліматичних островів" на безлісій площі Пласа-де-лос-Сантос-Ніньос у тій частині міста, як спосіб швидкого й ефективного перетворення теплового острова на кліматичний притулок.
"Кліматичні острови" є частиною Плану сталого розвитку туризму міста, на реалізацію якого виділено бюджет у 400 000 євро. Однак наразі невідомо, коли ці установки будуть створені та введені в експлуатацію.