Ціни на молоко-сировину зросли через активізацію попиту на українське вершкове масло
Ціни на молоко-сировину зросли через активізацію попиту на українське вершкове масло

Ціни на молоко-сировину зросли через активізацію попиту на українське вершкове масло

Підвищення цін на молоко-сировину в другій половині листопада відбулося на фоні зростання інтересу європейських трейдерів до вершкового масла вітчизняного виробництва. Водночас, зниження попиту на молочну продукцію на внутрішньому ринку може посприяти стабілізації цін в другій половині грудня, – повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

Середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку станом на 20 листопада склала 19,40 грн/кг без ПДВ, що на 1,00 грн. більше ніж місяць тому. Діапазон цін на цей ґатунок в господарствах варіюється від 18,30 до 20,50 грн/кг без ПДВ. Нижня межа цінового діапазону виросла на 80 коп., а верхня межа виросла на 1,00 грн. за останній місяць.

Вищий ґатунок в середньому коштує 18,65  грн/кг без ПДВ (+1,20 грн.). Ціни на молоко вищого ґатунку коливаються від 17,40 до 20,50 грн/кг без ПДВ. Порівняно до результатів моніторингу другої половини жовтня, нижня межа цінового діапазону збільшилась на 90 коп., а верхня межа виросла на 2,50 грн.

Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 17,70 грн/кг без ПДВ, що на 1,00 грн. більше порівняно до ціни в другій половині жовтня. Мінімальна ціна в господарствах склала 16,00 грн/кг і не змінилася за останній місяць. Максимальна ціна склала 19,00 грн/кг і виросла на 2,00 грн.

Відповідно, середньозважена ціна трьох ґатунків склала 18,58 грн/кг без ПДВ, що на 1,07 грн. більше ніж місяць тому.

Георгій Кухалейшвілі зауважує, що на чергове підвищення цін на молоко-сировину в Україні вплинула активізація попиту на вершкове масло на зовнішніх ринках в листопаді. Оскільки новозеландське вершкове масло подорожчало до 7 тис. дол. за тону, то європейські трейдери почали звертатися до українських виробників з бажанням придбати масло по більш привабливим цінам. Після несуттєвого зниження попиту на біржові товари на початку місяця, зараз на зовнішніх ринках спостерігається зростання інтересу до вершкового масла та сиру.

Однак, попит на молоко-сировину з боку молокопереробних підприємств в Україні вже не такий активний як в вересні чи в жовтні, а темпи росту закупівельних цін поступово сповільнюються, що пов’язано зі зменшенням споживчого попиту на молочну продукцію на внутрішньому ринку. Українські споживачі з доходами нижче середнього почали відмовляти собі в молочних продуктах через зростання цін не тільки на молочний ряд, але й інші продукти харчування. В країні росте споживання спредів, як більш дешевої альтернативи вершковому маслу.

Ріст ціни на сире молоко стримують високі ціни на готову продукцію та ускладнення її реалізації споживачам на внутрішньому ринку. В таких умовах ймовірне несуттєве підвищення закупівельних цін на початку грудня з перспективою подальшої стабілізації в другій половині місяця.

Источник материала
loader
loader