Індія відмовляється від російської зброї на користь американської - Bloomberg
Індія відмовляється від російської зброї на користь американської - Bloomberg

Індія відмовляється від російської зброї на користь американської - Bloomberg

Індія різко скоротила замовлення на військове обладнання в Росії і тепер закуповує більше у західних компаній, що є значною зміною політики для країни, яка традиційно покладалася на зброю з Москви.

Про це повідомляє Bloomberg, передає Укрінформ.

За словами високопоставлених індійських чиновників, які говорили на умовах анонімності, плани Індії і Росії щодо спільної розробки і виробництва гелікоптерів і сучасних винищувачів були відкладені. Окрема пропозиція про оренду атомного підводного човна у Росії для навчання індійського екіпажу також навряд чи буде реалізована, додали вони, зазначивши, що Індія будує свої власні судна. Два військові кораблі та батареї для протиракетного щита, які були замовлені ще до повномасштабної війни в Україні - це єдині товари, які Нью-Делі досі не отримав від Москви.

Індія, найбільший у світі імпортер зброї, купує дедалі менше у Росії. Згідно з березневим звітом Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, продаж зброї, лише 36% імпорту озброєнь надійшло з Росії до Індії минулого року, в 2009 році цей показник був 76%.

Проте уряд прем'єр-міністра Нарендри Моді продовжує купувати дешеві енергоносії у Росії і надавати дипломатичну підтримку Володимиру Путіну. Водночас Індія наблизилася до оборонної орбіти США, забезпечивши якір для відносин тоді, коли Дональд Трамп прийшов на посаду президента.

За даними SIPRI, Індія тепер більше купує у західних компаній і намагається створювати власну зброю за підтримки США і Франції. Згідно зі звітом Дослідницької служби Конгресу США, починаючи з 2018 року, Індія уклала контракти на суму майже 20 мільярдів доларів на продукцію американського виробництва. У жовтні Індія схвалила угоду на суму понад 3 мільярди доларів на купівлю 31 безпілотника дальнього радіуса дії, виробництва американського оборонного гіганта General Atomics.

Індійські державні компанії Hindustan Aeronautics Ltd. і General Electric Co. також близькі до підписання угоди про спільне виробництво вдосконаленої версії реактивних двигунів для наступного покоління легких бойових літаків, кажуть джерела.

Щодо зброї російського виробництва, то вона часто дешевша за західну, але потребує частого ремонту, що впливає на її привабливість і робить її дорожчою в довгостроковій перспективі, сказав інший високопоставлений індійський чиновник.

Незважаючи на це, Нью-Делі і Москва спільно виробляють гвинтівки і ракети в Індії, і Росія все ще залишається найбільшим постачальником військової техніки в Південній Азії. Основну частину імпорту, однак, складають запасні частини для підтримання працездатності застарілого обладнання. Сюди входить все - від простих гвинтівок до армійських танків і винищувачів Індії.

Крім того, Індія продовжує залежати від Росії в питаннях ядерного потенціалу.

Як повідомляв Укрінформ, сто світових виробників зброї у 2023 році заробили 632 млрд дол. від продажу своєї продукції та надання послуг; доходи у реальному вимірі збільшилися на 4,2% порівняно з попереднім роком. Зростання доходів зафіксовано у всьому світі, найбільше - у компаній з Росії та Близького Сходу.

Теги по теме
Россия США Оружие Индия
Источник материала
loader
loader