Про це повідомляє Yonhap, передає Укрінформ.
Розслідування розпочато за двома скаргами на дії президента Юна, які подали опозиційна партія «Відбудова Кореї» та група з 59 активістів.
У скаргах, окрім глави держави, у держзраді та інших пов’язаних з цим правопорушеннях звинувачуються колишній міністр оборони Кім Йон Хьон, начальник генштабу збройних сил генерал Пак Ан Су та міністр внутрішніх справ Лі Сан Мін.
Прокуратура та Управління з розслідування корупції високопосадовців, які також отримали скарги щодо президента Юна, розглядають питання про проведення власних розслідувань чи передачі скарг поліції.
Крім того, прокуратура Сеула розпочала розслідування за підозрою у державній зраді стосовно ексміністра оборони Кім Йон Хьона, у межах якого йому заборонили виїжджати за межі столиці.
Як повідомлялося, президент Південної Кореї оголосив 3 грудня про введення воєнного стану в країні. Він пояснив своє рішення тим, що прагне «захистити ліберальну Південну Корею від загроз з боку комуністичних сил Північної Кореї та ліквідувати антидержавні елементи».
Однак уже за кілька годин Юн скасував своє рішення.
Міністр оборони Кім Йон Хьон вибачився перед жителями країни за ситуацію з оголошенням воєнного стану та подав у відставку.
Опозиційні партії Південної Кореї 4 грудня подали до Національних зборів (парламенту) звернення про імпічмент президента.
Головна опозиційна політсила Південної Кореї «Демократична партія», яка контролює більшість у парламенті, має намір провести голосуваннящодо імпічменту в суботу, 7 грудня.
Фото: Chung Sung-Jun/Pool