![Яка російська техніка з Сирії була б цікава Україні: ЗМІ проаналізували, чи реально її дістати](https://thumbor.my.ua/ot5g9uQgQ9ckHiAF2HXh1BqR-3U=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F019006d69d053d3c5f21208069ca0fae.jpg)
Яка російська техніка з Сирії була б цікава Україні: ЗМІ проаналізували, чи реально її дістати
Проте, як зазначає Defence Express, вікно можливостей може бути вкрай коротким, повідомляє 24 Канал.
Яку російську зброю таять у собі бази Сирії
Аналітики зауважують, що сирійці мали у розпорядженні навіть російські берегові протикорабельні комплекси "Бастіон", які здійснюють запуски протикорабельних ракет "Онікс". Окрім Сирії, Росія постачала ці БРК лише у В'єтнам.
Можна лише уявити, наскільки рідкісними є наявні у сирійців "Бастіони", і чому для України було б актуально отримати ці комплекси для вивчення з тим, щоб напрацьовувати нові методи протидії ракетним атакам РФ,
– пишуть Defence Express.
Окрім цього, війська Асада на початок 2024 року мали в своєму розпорядженні також неназвану кількість ОТРК "Точка-У", "Ельбрус" та іранські ракети Fateh-110.
Іранська балістика була б цікава для вивчення, аби упередити можливі загрози. Щодо "Ельбрусів", то питання наскільки можливо поставити їх у стрій ЗСУ доволі дискусійне. А от сирійські комплекси "Точка" цілком могли б знадобитись нашим військовим для подальших ракетних ударів по об’єктам ворога.
Окрім цього, сирійська армія мала на озброєнні ряд засобів ППО. Йдеться про мінімум 20 пускових установок С-300ПМУ2, до 36 пускових установок комплексів С-125-2М "Печора-2М", неназвану кількість пускових комплексів С-200, "Бук" та "Бук-М2".
Щодо артилерії, то Сирія мала РСЗВ "Ураган" калібру 220 мм та "Смерч" калібру 300 мм, боєкомплект до яких є дефіцитним на світовому ринку. Щодо авіації, то армія загалом мала 184 військових літаки. Зокрема, сюди входять до 30 літаків МіГ-29 і до 10 бомбардувальників типу Су-24МК.
Сирія також мала в своєму розпорядженні 4 протичовнові вертольоти Ка-28 та 5 Мі-14. Але, скоріше за все, вони вже несправні, хоча і могли б стати донорами запчастин.
Однак говорячи про перспективи отримання цієї зброї Україною, то виникає питання про те, а з ким у Сирії можна зараз домовитись щодо поставок. Ба більше, часу на це все менше, адже ВПС Ізраїлю уже почали методично бити по військовим базам на території Сирії з метою уразити усі більш-менш вагомі запаси озброєння.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)