Мезенцева: Росія не полишає намірів дезінформаційних кампаній для дискредитації допомоги від ЄС
Мезенцева: Росія не полишає намірів дезінформаційних кампаній для дискредитації допомоги від ЄС

Мезенцева: Росія не полишає намірів дезінформаційних кампаній для дискредитації допомоги від ЄС

Наразі РФ не полишає наміру реалізовувати дезінформаційні кампанії для дискредитації фінансової та військової допомоги від ЄС та НАТО, нібито вона не працює.

Про це у телеефірі поінформувала заступниця голови парламентського Комітету із питань інтеграції України з ЄС, голова делегації України в ПАРЄ Марія Мезенцева-Федоренко, передає кореспондент Укрінформу.

«РФ не полишає наміру чинити дезінформаційні кампанії, у тому числі дискредитуючи і фінансову, і військову допомогу від ЄС та НАТО, буцімто вона не працює, не доходить, і намагається впливати на політичні виборчі процеси (в інших країнах – ред.). Нам потрібно працювати, звісно, і з населенням, і з самими виборцями, і показувати, що їх податки, які вони платять у державні бюджети своїх країн, працюють і на їхню безпеку і оборону», - заявила Мезенцева.

За її словами, Україні, звісно, не хочеться, щоб уламки ракет падали десь у Румунії чи Польщі.

«Тому ми продовжуємо закликати наших партнерів до спільнодій саме у рамках як мінімум захисту неба. Ми чекаємо на дії, і, звісно, на такі рішучі дії, як, наприклад, потенційне надання ліцензії для України на самовиробництво систем ППО з урахуванням міжнародних технологій. Безумовно, мова йде про систему, наприклад, Patriot. І, наприклад, незважаючи на зміну влади у Німеччині, ми чекаємо ще додаткові системи ІРІС-Т і не тільки», - поінформувала Мезенцева-Федоренко.

На її переконання, усі регіони України є важливими, «тому ми всі заслуговуємо на цей достойний захист».

«У наших особистих зустрічах із колегами, міністрами з європейських справ, закордонних справ, а також депутатами Європарламенту, у тому числі з Данії – нещодавно ми бачилися з міністром із Норвегії – вони дуже підтримують і дуже свідомо розуміють, що сьогоднішня безпека наша – це безпека спільна. Дуже важливо – це можна назвати таким ренесансом або пробудженням не тільки наших найближчих географічних партнерів, але і партнерів Північної Європи», - сказала вона.

Парламентарка заявила, що питома підтримка партнерів – це вже конкретне підвищення видатків на безпеку і оборону.

«Довоєнні видатки у деяких країнах НАТО були менше навіть 2%. Статут говорить про десь 5%, і зараз ми бачимо, що деякі країни навіть перевищують ці показники. І захист неба сьогодні залишається першочерговою задачею», - зазначила Мезенцева-Федоренко.

Як повідомлялося, заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк заявила, що росіяни намагаються спекулювати на питаннях історичної пам’яті у контексті відносин України та Польщі.

Теги по теме
Евросоюз НАТО ПАСЕ
Источник материала
loader
loader