Lockheed Martin продемонструвала першу ракетну установку зі штучним інтелектом
Lockheed Martin продемонструвала першу ракетну установку зі штучним інтелектом

Lockheed Martin продемонструвала першу ракетну установку зі штучним інтелектом

Компанія Lockheed Martin успішно завершила свою першу повністю автономну демонстрацію системи залпового вогню HIMARS, що ознаменувало важливу віху в інтеграції штучного інтелекту та автономних можливостей у сучасну війну.

Під час випробувань ракетна установка автономно керувала та позиціонувалася без будь-якого втручання людини, що підкреслило трансформаційний потенціал таких технологій у зменшенні потреб у живій силі та підвищенні гнучкості на полі бою.

«Це дозволяє нам розгортати їх без екіпажів, зменшуючи потреби в робочій силі», — сказав інформаційному агентству CNBC Тім Кехілл, президент управління ракетами та вогнем Lockheed Martin. «Це починає впроваджувати можливості штучного інтелекту в ці системи, щоб ми могли гнучко розгортати їх так, як ми, можливо, не могли раніше».

Автономна демонстрація Lockheed Martin продемонструвала здатність швидко мобілізувати та керувати системами запуску з віддалених або невідомих місць. Ця гнучкість дозволяє розгортати ці системи в сценаріях, де традиційні системи, якими керує людина, можуть зіткнутися з проблемами.

«Ви можете собі уявити, що ці системи можуть бути збережені або розташовані десь офлайн, і ми можемо швидко запустити їх», — пояснив Кехілл. «Вони готові працювати 24 години на добу в будь-який момент».

Автономна система, розроблена з інтеграцією ШІ, працює відповідно до суворих етичних принципів.

«Ми переконалися, що отримуємо повний контроль над усіма системами, які ми розгорнули, надаючи їм лише ту автономію та повноваження щодо прийняття рішень, які відповідають даному моменту», — сказав Кехілл.

Демонстрація є частиною ширшого бачення Lockheed Martin щодо взаємопов’язаних і гнучких систем зброї, які можуть працювати з людським наглядом або без нього. Він також базується на попередніх автономних досягненнях, включаючи автономний політ гелікоптера Black Hawk цього року.

Швидкий розвиток автономних систем відображає їхнє зростаюче значення в сучасних оборонних стратегіях. Автономні технології забезпечують підвищення оперативної ефективності, мінімізують ризики для військ і підвищують точність прийняття рішень. Однак ці досягнення супроводжуються проблемами, зокрема щодо нормативних та етичних міркувань.

Lockheed Martin передбачає, що деякі з цих автономних систем можна буде розгорнути протягом місяців, а не років. Незважаючи на те, що автономна технологія обіцяє скоротити кількість персоналу в небезпечних ситуаціях, вона також викликає питання щодо нормативно-правової бази та контрзаходів для безпілотних систем, особливо в чутливих середовищах.

Як підкреслив Кехілл, еволюція політики має вирішальне значення для забезпечення відповідності розгортання автономних систем етичним і стратегічним цілям:

«Політика буде розвиватися», – зазначив він. «По суті, саме тому ми вважаємо, що важливо поєднувати автономні системи з пілотованими системами — вам завжди потрібна людина десь у циклі, яка має можливість втрутитися в разі необхідності».

Источник материала
loader
loader