Qualcomm виграла судовий спір щодо ліцензування чіпів Arm
Qualcomm виграла судовий спір щодо ліцензування чіпів Arm

Qualcomm виграла судовий спір щодо ліцензування чіпів Arm

Qualcomm вийшла переможцем у важливій судовій справі проти Arm Holdings, британського розробника мікросхем. Позов був зосереджений на тому, чи порушила Qualcomm ліцензійну угоду після придбання стартапу Nuvia у 2021 році. Конструкції чіпів Nuvia нібито базувалися на технології Arm, і Arm стверджував, що Qualcomm повинна платити вищу ставку роялті за їх використання після придбання.

Журі врешті-решт стало на бік Qualcomm у найбільш критичному питанні, постановивши, що чіпи центрального процесора компанії були належним чином ліцензовані відповідно до угоди з Arm. Це вагома перемога для Qualcomm, оскільки вона прокладає шлях для компанії продовжувати продавати свої мікросхеми, включно з тими, які містять технологію Nuvia.

Проте вирок був не зовсім однозначним. Журі не змогло дійти одноголосного рішення щодо того, чи порушила сама Nuvia свої умови ліцензування з Arm до того, як її придбала Qualcomm. Це залишає певну невизначеність у справі, і цілком можливо, що цей аспект може бути розглянуто повторно в майбутньому.

Суддя Меріеллен Норейка, яка головувала у справі, заохочувала обидві сторони стати посередником у суперечці, щоб уникнути нового судового розгляду. «Я не думаю, що жодна сторона мала явну перемогу або мала б явну перемогу, якби цю справу розглядали знову», — зауважив Норейка.

Незважаючи на неоднозначний вердикт, результат став полегшенням для Qualcomm. Ціна акцій компанії піднялася на 1,8% у позаурочний час після новин. Акції Arm, з іншого боку, впали на 1,8% під час розширених торгів.

За судовою битвою між Qualcomm і Arm уважно спостерігають у технологічній індустрії, оскільки вона має наслідки для ширшого ринку мікросхем. Arm надає ліцензії на розробки своїх чіпів багатьом компаніям, у тому числі багатьом конкурентам Qualcomm. Результат цієї справи може створити прецедент для майбутніх ліцензійних угод між Arm та її партнерами.

Читайте також -  Apple почала знімати з продажу iPhone SE, iPhone 14 та iPhone 14 Plus у Європі
Источник материала
loader
loader