Експерти з кібербезпеки розповіли, як захистити смартфон від фішингових атак
Експерти з кібербезпеки розповіли, як захистити смартфон від фішингових атак

Експерти з кібербезпеки розповіли, як захистити смартфон від фішингових атак

Зловмисники постійно вдосконалюють свої методи для того, щоб обдурити користувачів і отримати доступ до їх особистої інформації через телефон.

За останні кілька років цифри, що стосуються фішингових атак, вражають: у 2023 році в США було зафіксовано понад 5 мільйонів атак. Щодня нараховується близько 3,4 мільярда фішингових листів, що становить майже 1,2% усіх надісланих електронних листів. В 74% випадків людський фактор став причиною успішних атак, через необережність або помилки користувачів.

Зловмисники використовують різноманітні методи, щоб отримати ваші особисті дані, і одним з найбільш актуальних є фішинг через соціальні мережі та мобільні додатки. Зокрема, це стосується ситуацій, коли шахраї поширюють підозрілі повідомлення, які обіцяють додаткові пільги або виплати. Під час війни цю тактику активно використовують й вороги, намагаючись збирати інформацію через інтернет.

Щоб убезпечити свої дані, важливо дотримуватися кількох простих правил:

Будьте обережні з посиланнями. Не натискайте на них, якщо вони надходять від невідомих джерел або з рекламних оголошень на сумнівних сайтах.

Перевіряйте посилання у спільнотах і чатах. Часто шахраї зламують акаунти і розсилають фішингові повідомлення від імені ваших знайомих. Якщо ви отримали підозріле посилання у груповому чаті, не переходьте за ним.

Обережність у месенджерах. Не вводьте особисті дані на підозрілих сайтах, навіть якщо посилання надійшло через популярний месенджер, як-от Viber.

Не довіряйте SMS-повідомленням. Якщо ви отримали SMS з посиланням, яке просить вас ввести особисті дані, це може бути фішинг.

Источник материала
loader
loader