Президентка Грузії збирає прихильників біля резиденції перед інавгурацією її наступника
Президентка Грузії збирає прихильників біля резиденції перед інавгурацією її наступника

Президентка Грузії збирає прихильників біля резиденції перед інавгурацією її наступника

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі закликала прихильників зібратися біля її резиденції у столиці Тбілісі перед інавгурацією новообраного президента Михаїла Кавелашвілі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє NewsGeorgia.

«Вітаю з Палацу Орбеліані. Я тут, буду тут, тут же проведу й ніч. Завтра, о 10 годині ранку, я чекаю на вас біля Палацу Орбеліані і звідси скажу, яким буде завтрашній день. Скажу, якими будуть наступні дні і якими будуть дні перемоги», - заявила у відезверненні Зурабішвілі.

Коли ввечері в суботу адміністрація Зурабішвілі поширила 34-секундне звернення, на знак солідарності із президенткою на вулиці Атонелі стояли сотні людей. Вони дійшли до її резиденції із протестної акції на Руставелі.

Зазначається, що Михаїл Кавелашвілі, обраний шостим президентом країни депутатами правлячої партії «Грузинська мрія», має скласти присягу 29 грудня об 11:00 годині у будівлі парламенту.

Зурабішвілі відмовляється йти у відставку. Вона заявляє, що до призначення нових парламентських виборів залишатиметься єдиним легітимним представником влади у країні.

Опозиційні партії повністю підтримують її вимоги. Протягом останнього тижня вони проводили консультації.

В опозиції висловили готовність «фізично» захищати президентку в Палаці Орбеліані.

Прем'єр Грузії Іраклій Кобахідзе попередив, що президентку притягнуть до кримінальної відповідальності, якщо вона вирішить призначити нові парламентські вибори із будь-якої непередбаченої законом причини.

Він також заявив: якщо Зурабішвілі відмовитьсязалишати резиденцію після інавгурації Кавелашвілі, її виведуть звідти «силою та переведуть до виправної установи».

Як повідомляв Укрінформ, 28 листопада прем'єр-міністр Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС та від фінансової допомоги Євросоюзу до 2028 року.

Така позиція влади викликала обурення у суспільстві, у Тбілісі та в інших містах країни розпочалися масові протести. Спецзагони поліції розганяють учасників демонстрацій з використанням водометів та сльозогінного газу, десятки людей, включно з активістами та представниками ЗМІ, були затримані та побиті поліцією.

США запровадили санкціїпроти 20 грузинських посадовців, включаючи міністрів і депутатів, через підрив демократії. Окремі європейські країни, зокрема Україна, також запровадили обмежувальні заходи проти ряду грузинських політиків.

Теги по теме
Президент Грузия
Источник материала
loader