Microsoft, Amazon, Google і Meta роблять великі ставки на ядерну енергетику
Microsoft, Amazon, Google і Meta роблять великі ставки на ядерну енергетику

Microsoft, Amazon, Google і Meta роблять великі ставки на ядерну енергетику

Центри обробки даних, які використовують штучний інтелект і хмарні обчислення, підвищують попит на енергію та виробництво до нових меж. Згідно з даними Міністерства енергетики США, до 2050 року глобальне споживання електроенергії може зрости на 75%, оскільки амбіції технологічної індустрії щодо штучного інтелекту сприяють значному сплеску.

Центри обробки даних, що забезпечують штучний інтелект і хмарні обчислення, незабаром можуть стати настільки великими, що зможуть споживати більше електроенергії, ніж цілі міста.

У той час як лідери в гонці штучного інтелекту наполягають на подальшому технологічному прогресі та розгортанні, багато хто виявляє, що їхні енергетичні потреби дедалі більше суперечать їхнім цілям сталого розвитку.

«Новий центр обробки даних, який потребує такої ж кількості електроенергії, як, скажімо, у Чикаго, не може просто подолати проблему, якщо він не розуміє своїх потреб в електроенергії», — сказав Марк Нельсон, керуючий директор Radiant Energy Group. «Ці потреби в енергії. Стабільний, наскрізний, 100% потужність, 24 години на добу, 365», — додав він.

Після багатьох років зосередження на відновлюваних джерелах енергії великі технологічні компанії тепер звертаються до ядерної енергетики через її здатність забезпечувати величезну енергію більш ефективним і стійким способом.

Google , Amazon , Microsoft і Meta є одними з найбільш впізнаваних імен, які вивчають або інвестують у проекти ядерної енергетики. Керуючись енергоспоживанням їхніх центрів обробки даних і моделей штучного інтелекту, їхні оголошення знаменують початок загальногалузевої тенденції.

«Ми бачимо, що ядерна енергетика має багато переваг», — сказав Майкл Террелл, старший директор з енергетики та клімату Google. «Це безвуглецеве джерело електроенергії. Це джерело електроенергії, яке може бути постійно увімкненим і працювати весь час. І це забезпечує величезний економічний ефект».

Після того, як у минулому атомна енергетика була значною мірою списана через поширені побоювання щодо розплавлення та ризиків для безпеки — і дезінформації, яка драматизувала ці занепокоєння — експерти рекламують нещодавні інвестиції в технології як початок «ядерного відродження », яке може прискорити енергетичну трансформацію в США. і по всьому світу.

Источник материала
loader
loader