Дослідники з Корнелльського університету розробили унікальні окуляри віртуальної реальності MouseGoggles для лабораторних мишей. Пристрій дає змогу науковцям вивчати активність мозку гризунів під час їхньої взаємодії з віртуальним середовищем. Результати дослідження опубліковані в науковому журналі Nature Methods.
Науковці сконструювали MouseGoggles із загальнодоступних складників – дисплеїв для смартгодинників і мініатюрних лінз. Метью Айзексон, один із провідних авторів дослідження, зазначив, що команда черпала натхнення в спільноті «зроби сам», використовуючи деталі, спершу створені для інших цілей.
Для перевірки ефективності пристрою дослідники розмістили мишей на сферичній біговій доріжці з нерухомою головою. На екрани окулярів проєктувалося зображення об’єкта, що наближався. Миші реагували на віртуальну загрозу різкими рухами, що підтвердило реалістичність створеного середовища.
Дослідження активності первинної зорової кори та гіпокампа засвідчило, що гризуни не лише чітко сприймали зображення, а й успішно створювали мапу віртуального простору.
Розробники вважають, що MouseGoggles сприятиме кращому розумінню роботи мозку під час просторового орієнтування, що особливо важливо для вивчення хвороби Альцгеймера.
Науковці планують зменшити вагу пристрою, підвищити його мобільність та інтегрувати додаткові сенсорні подразники – запах і смак.