У МКСК обговорили механізми притягнення РФ до відповідальності за злочини проти культурної спадщини
У МКСК обговорили механізми притягнення РФ до відповідальності за злочини проти культурної спадщини

У МКСК обговорили механізми притягнення РФ до відповідальності за злочини проти культурної спадщини

У Міністерстві культури та стратегічних комунікацій обговорили притягнення до відповідальності представників країни-агресора, причетних до протиправних дій щодо культурної спадщини та насильницької асиміляції українських громадян на тимчасово захоплених РФ територіях.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба МКСК

У відомстві поінформували, що в заході взяли участь представники Міністерства юстиції, Офісу генерального прокурора, Національної поліції, Офісу Президента, а також громадських організацій «Регіональний центр прав людини» та «Рада економічної безпеки України».

«Усвідомлюючи, що наша культура є ключовим елементом стійкості України, маємо спільно працювати над захистом, розшуком та поверненням української культурної спадщини, яка стала об’єктом злочинних дій на тимчасово окупованих територіях», - зауважив заступник міністра культури та стратегічних комунікацій з питань європейської інтеграції Андрій Наджос.

Під час зустрічі наголошувалося на важливості чіткої координації роботи щодо збору доказів злочинів проти культурної спадщини, а також на необхідності забезпечення притягнення винних до відповідальності.

У МКСК обговорили механізми притягнення РФ до відповідальності за злочини проти культурної спадщини - Фото 1

Як зазначили у МКСК, російська окупаційна влада включила до свого музейного фонду колекції українських музеїв, проводить незаконні археологічні розкопки та використовує привласнені артефакти для пропаганди й виправдання воєнної агресії.

«Такі дії росіян мають ознаки спланованої державної політики, доказом чого є ухвалення низки нормативних актів федерального та місцевого рівнів. Завдяки чіткій міжвідомчій координації ми будемо зупиняти такі дії агресора», — підкреслила перша заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій Галина Григоренко.

У МКСК обговорили механізми притягнення РФ до відповідальності за злочини проти культурної спадщини - Фото 2

У міністерстві нагадали, що у схваленій минулого року російській «Стратегії державної культурної політики на період до 2030 року», виписана як завдання «повноцінна інтеграція нових суб’єктів», захоплених РФ, у російський «культурно-гуманітарний простір».

У цьому контексті Офіс генерального прокурора України вже розпочав досудове розслідування у спеціальному кримінальному провадженні, а МКСК надаватиме суттєву частину доказової бази.

Також у міністерстві поінформували, що обговорення стосувалось можливості застосування санкційних важелів, разом із тим і міжнародних, як інструменту покарання причетних осіб. Це дозволить створити реальні механізми впливу на порушників та запобігти подальшому розкраданню культурних цінностей України.

Водночас учасники зустрічі погодились із тим, що запровадження зазначених обмежувальних заходів проти представників держави-агресора унеможливить їхню подальшу участь у заходах по лінії міжнародних організацій, що додатково посилить ізоляцію та позбавить агресора інструментів впливу на міжнародній арені.

У МКСК обговорили механізми притягнення РФ до відповідальності за злочини проти культурної спадщини - Фото 3

«Документування кожного правопорушення, санкціїпроти винних, відстеження викрадених цінностей та кримінальні розслідування в різних юрисдикціях — ключові кроки для забезпечення справедливості. Жоден злочин проти культурної спадщини не залишиться безкарним», - підсумували в МКСК.

Як повідомляв Укрінформ, МКСК звернеться до Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) з проханнямстворити механізм збереження та захисту архітектурної цілісності вулиць історичного центру Києва.

Фото: МКСК

Теги по теме
война
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader