TikTok знав, що його функція прямого ефіру дозволяє експлуатувати дітей, стверджується в судовому позові
TikTok знав, що його функція прямого ефіру дозволяє експлуатувати дітей, стверджується в судовому позові

TikTok знав, що його функція прямого ефіру дозволяє експлуатувати дітей, стверджується в судовому позові

Згідно з нещодавно оприлюдненими деталями в судовому позові проти соціальної медіа-компанії штатом Юта, TikTok вже давно знає, що його функцію прямої відеозйомки зловживали, щоб завдати шкоди дітям. Ця шкода включає сексуальну експлуатацію дітей і те, що штат Юта називає «політикою відкритих дверей», яка дозволяє хижакам і злочинцям експлуатувати користувачів».

Генеральний прокурор штату каже, що TikTok провів внутрішнє розслідування, під час якого було виявлено, що дорослі платили підліткам за те, щоб вони «роздягалися, позували та танцювали провокаційно» за допомогою функції прямої трансляції, відомої як TikTok Live. Згідно з позовом, інше внутрішнє розслідування показало, що злочинці використовували TikTok Live для відмивання грошей, продажу наркотиків і фінансування терористичних груп.

Юта вперше подала позов проти TikTok у червні минулого року, стверджуючи, що компанія соціальних медіа наживається на експлуатації дітей. Держава побудувала свою справу, використовуючи внутрішні документи, отримані з TikTok через повістку. Однак значна частина цієї інформації була видалена з публічного огляду – досі.

У п'ятницю офіс генерального прокурора Юти опублікував майже невідредаговану версію позову. TikTok намагався зберегти конфіденційність документів, але 19 грудня суддя районного суду постановив розкрити докази, повідомляє Bloomberg . Цей крок стався у зв’язку з тим, що TikTok, який належить китайській компанії ByteDance, зіткнувся з національною забороною в США через можливість маніпулювання ним з боку китайського уряду.

«Експлуатація неповнолітніх в Інтернеті вибухнула, що призвело до депресії, ізоляції та інших трагедій, таких як самогубство, залежність і торгівля людьми», — заявив у п’ятницю генеральний прокурор штату Юта Шон Рейес . «Той факт, що [TikTok] обслуговує неповнолітніх у «TikTok Live», усвідомлюючи небезпеку, розуміючи шкоду та все ще монетизуючи експлуатацію наших дітей, є безсовісним».

Представник TikTok сказав, що позов Юти «ігнорує» профілактичні заходи, вжиті компанією. «Натомість у скарзі підібрано оманливі цитати та застарілі документи та представлено їх поза контекстом, що спотворює наше зобов’язання щодо безпеки нашої спільноти», — сказав він.

Речник сказав, що людям має бути принаймні 18 років, щоб користуватися функцією прямого ефіру, і що TikTok пропонує настроювані інструменти безпеки для користувачів. Але, згідно з невідредагованою версією позову Юти, TikTok Live був настільки прибутковим, що «компанія повільно впроваджувала заходи безпеки».

Справа штату Юта проти компанії є частиною низки позовів, ініційованих генеральними прокурорами США щодо ймовірної експлуатації дітей у різних програмах. У грудні 2023 року штат Нью-Мексико подав до суду на Meta , стверджуючи, що Facebook і Instagram «дозволяли дорослим знаходити неповнолітніх, повідомляти їм і одружуватись» з метою сексуальної експлуатації.

У жовтні 13 штатів і округ Колумбія подали позови проти TikTok на тих же підставах, що й Юта. Через кілька днів після подання NPR виявив помилково відредаговану версію позову Кентуккі, яка також показала, що керівники TikTok знали про небезпеку програми для дітей.

У 2022 році після того, як Forbes опублікував статтю про роздягання підлітків за гроші в TikTok Live, TikTok розпочав внутрішнє розслідування під кодовою назвою Project Meramec, згідно з невідредагованими документами. Проєкт Meramec виявив, що майже 400 000 творців TikTok Live були віком від 16 до 17 років, і що «велика» кількість неповнолітніх користувачів виконували сексуальні дії в обмін на цифрову валюту, наприклад подарункові емодзі, які можна було перевести на реальні гроші.

Слідчі компанії заявили, що виявили «нескінченний потік» творців, які відкрито зізналися, що їм 14 і 15 років, і тримали на камері плакати, на яких говорилося, що вони зроблять за певний подарунок емодзі. Згідно з позовом, ці знаки, як повідомляється, говорили про такі речі, як «Роза = скажи тато», «морозиво = 360 обертів» і «всесвіт = вирізана сорочка».

«Адвокати заявили, що вони повідомили про потоки через внутрішні інструменти звітності TikTok, але TikTok виявив, що вони не порушували його політики», — йдеться в позові.

TikTok отримує фінансову частку цифрових подарунків, яка часто може досягати 50%, відповідно до позову. Законодавці штату Юта кажуть, що алгоритм TikTok посилює прямі трансляції, які містять сексуальний контент, оскільки вони, як правило, є найприбутковішими.

Згідно з невідредагованими документами, разом із проєктом Meramec у 2021 році TikTok розпочав ще одне внутрішнє розслідування під назвою «Проєкт Юпітер». Це було зосереджено на тому, як Live може використовуватися організованою злочинністю для відмивання грошей за допомогою функції дарування. Згідно з позовом, слідчі TikTok виявили, що злочинці продавали наркотики та проводили шахрайські операції на платформі.

Як і у випадку з неповнолітніми користувачами та сексуальним вмістом, невідредаговані документи показують, що слідчі TikTok визначили «високий ризик відмивання грошей» для Live. Але, як сказано в позові, «TikTok ніколи не вживав суттєвих заходів для припинення відмивання грошей або незаконної діяльності».

Источник материала
loader
loader