Як не потрапити під загрозу метапневмовірусної інфекції
Як не потрапити під загрозу метапневмовірусної інфекції

Як не потрапити під загрозу метапневмовірусної інфекції

В Україні зафіксовано перші випадки метапневмовірусної інфекції, яка розповсюджується повітряно-крапельним шляхом і має високий потенціал до зараження. На сьогодні в країні підтверджено 13 випадків цієї хвороби, однак реальна кількість інфікованих може бути значно більшою. Лікарка-епідеміологиня Ольга Голубовська закликає громадян бути уважними до симптомів, не нехтувати профілактикою і вчасно звертатися до лікарів у разі погіршення стану.

Згідно з даними, інкубаційний період метапневмовірусної інфекції становить від трьох до шести діб, а тривалість захворювання зазвичай не перевищує десяти діб. Відзначається, що найбільш активний період для цього вірусу припадає на пізню зиму і весну. Лікарка пояснює, що хвороба може протікати в легкій формі, з симптомами нежитю та кашлю, або в більш важкій формі, яка може призвести до тяжкої дихальної недостатності. Профілактика інфекції є важливим етапом боротьби з вірусними захворюваннями. Ольга Голубовська радить обмежити контакти з хворими, часто мити руки, провітрювати приміщення та уникати скупчень людей під час масових заходів. Вона також наголошує на важливості регулярного спостереження за своїм здоров’ям, особливо для осіб з груп ризику, та прийому вітамінів, зокрема вітаміну D, за призначенням лікаря. Лікарка підкреслює, що при появі перших симптомів — нежитю, кашлю чи задишки — необхідно негайно звернутися до лікаря. У разі погіршення стану пацієнти повинні погоджуватися на госпіталізацію, щоб уникнути ускладнень. “Тяжкість перебігу захворювання слід оцінювати не тільки за температурою, але й за загальним станом хворого, особливо якщо він належить до групи ризику”, — зауважує Голубовська. Вона також додає, що супутні інфекції, які викликають інші віруси чи бактерії, можуть стати тригером для важчого перебігу хвороби, тому використання противірусних препаратів широкого спектра дії може бути виправданим

Захворювання на метапневмовірусну інфекцію може бути серйозною загрозою, тому важливо не лише дотримуватися профілактичних заходів, а й уважно ставитися до змін у своєму здоров’ї. Лікарі закликають громадян не зволікати з лікуванням і завжди звертатися до медичних установ при перших ознаках хвороби.

Теги по теме
Украина Китай эпидемия коронавируса инфекция заболевание
Источник материала
loader
loader