Обмеження соцвиплат не змусить українських біженців повернутися додому - експерт
Обмеження соцвиплат не змусить українських біженців повернутися додому - експерт

Обмеження соцвиплат не змусить українських біженців повернутися додому - експерт

Обмеження соціальних виплат українським біженцям за кордоном не змусить їх повернутися додому.

Таку думку вкоментаріУкрінформу висловив економіст та експерт із міграційних питань Андрій Гайдуцький.

«У кожній родині знайдеться той, хто працюватиме й утримуватиме інших. У людей є пасивні доходи, заощадження. За даними платіжного балансу, щомісяця українці переказують за кордон близько мільярда доларів (йдеться про рух коштів на їхніх картках – ред.), це, найімовірніше, пов’язано з їх утриманням», – пояснив він.

За словами експерта, до повномасштабного вторгнення українці за кордоном в середньому витрачали 3-3,5 млрд дол. на рік (так звані туристичні витрати). У 2022 році цей показник зріс до 20 млрд дол., а потім скоротився до 10 млрд дол.

«Люди себе утримують якщо не за рахунок соцдопомоги, то за рахунок доходів в Україні (від здачі свого житла в оренду). Або чоловіки переказують кошти для своїх родин», – розповів Гайдуцький.

Також, на думку експерта з міграційних питань, українці доволі гнучкі й мобільні, і якщо якась країна стане непривабливою з політичних причин, переїдуть до іншої, готової надати підтримку. Так, у середині грудня повідомлялося, що до Литвищотижня прибувають близько 100 нових українських біженців, є постійний приріст у Норвегії.

«У деяких країнах питання українських біженців політики використовують для нагнітання націоналістично-популістичних настроїв, бо місцеве населення це сприймає. Але є інші, прагматичні, уряди й народи, які розуміють, що нині безробітний українець завтра працюватиме, і незалежно від цього платитиме податки, купуючи товари (ПДВ)», – зазначив Гайдуцький.

Як повідомляв Укрінформ, раніше виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський навів дані дослідження, згідно з яким частка мігрантів, які планують повернутися в Україну, поступово скорочується: якщо півтора року тому такий намір висловлювало близько 50% українських біженців, то станом на березень 2024 року цей показник становив 26%.

За оцінками Євростату,статус тимчасового захисту в країнах ЄС станом на 31 серпня мали майже 4,2 млн осіб,які залишили Україну внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.

Найбільше отримувачів статусу тимчасового захисту з України прийняли Німеччина (1,2 млн осіб, 27% від загальної кількості), Польща (975 190) та Чехія (376 885).

Фото: ukraine-forum.eu

Источник материала
loader
loader