Американські фактчекінгові організації підтверджують завершення партнерств із Meta
Американські фактчекінгові організації підтверджують завершення партнерств із Meta

Американські фактчекінгові організації підтверджують завершення партнерств із Meta

Про припинення співпраці повідомили PolitiFact, FactCheck.org та Lead Stories.

Рішення Meta про зміну піходу до модерації контенту на платформах соцмереж впливає на контракти, які вона має з десятьма партнерами з перевірки фактів у США. Meta припиняє своє восьмирічне партнерство з незалежними американськими журналістськими організаціями для виявлення дезінформації на її платформах, підтвердили у PolitiFact.

Президент Інституту Пойнтера, некомерційної журналістської організації, яка володіє PolitiFact, Ніл Браун сказав, що заява керівника компанії Meta Марка Цукерберга розчарувала.

За його словами, Meta встановлює власні інструменти та правила, тоді як PolitiFact та інші видання, що перевіряють факти, пропонують незалежну експертизу та вказують свої джерела.

«Це увічнює нерозуміння власної програми», — прокоментував Ніл Браун заяву Цукерберга — «Факти — це не цензура. Фактчекери ніколи нічого не цензурували. А Meta завжди тримала карти. Настав час припинити використовувати підбурливі та брехливі слова в описі ролі журналістів і фактчекінгу».

Про завершення партнерства із Meta повідомила організація FactCheck.org, проте запевнила аудиторію, що й надалі здійснюватиме фактчекінг, чим займається уже понад 20 років.

«У найближчі місяці користувачі соціальних мереж у США не бачитимуть на платформах Meta переходів на наші статті та статті інших журналістів, які беруть участь у програмі перевірки фактів. Meta заявила, що запровадить модель «нотаток спільноти». Вам доведеться більше працювати самостійно, коли ви побачите сумнівні публікації. Але ми тут, щоб надати поради та інструменти, як захиститися від неправдивих і оманливих матеріалів», — повідомила FactCheck.org.

Головний редактор Lead Stories, яка здійснює фактчекінг для Meta з початку 2019 року, Алан Дьюк повідомив The New York Times, що Meta повідомила йому електронною поштою у вівторок вранці, що його контракт із компанією буде розірвано приблизно 1 березня. Ця новина була особливо несподіваною, оскільки він підписав річний контракт з компанією два тижні тому.

Очікується, що усі десять партнерських організацій втратять фінансування Meta у межах подібних партнрств, зазначило медіа.

Додамо, на сайті компанії відображені ділові домовленості з організаціями з перевірки фактів приблизно в 119 країнах. Зміни у модерації на платформах, оголошені керівником компанії Meta Марком Цукербергом напередодні, відбуватимуться у найближчі місяці у США.

Нагадаємо, 7 січня Марк Цукерберг заявив, що Meta припинить свою програму фактчекінгу за участі організацій — довірених партнерів і замінить її системою, керованою спільнотою користувачів, схожою на «Нотатки спільноти» в соцмережі X. Зміни запроваджуватимуть у фейсбуці, інстаграмі та у тредсі.

Фото: Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
США Соцсети Facebook Instagram
Источник материала
loader
loader