До Конгресу США внесли резолюцію про визнання дій Росії проти України геноцидом
До Конгресу США внесли резолюцію про визнання дій Росії проти України геноцидом

До Конгресу США внесли резолюцію про визнання дій Росії проти України геноцидом

У проєкті резолюції йдеться, що звірства, скоєні російськими військами в Україні відповідають критеріям статтям Конвенції ООН про запобігання геноциду.

До Палати представників новообраного Конгресу США повторно внесли проєкт резолюції, яка закликає визнати дії Росії проти України геноцидом. Про це повідомила посолка України в США Оксана Маркарова.

За її словами, у преамбулі проєкту резолюції йдеться про те, що звірства, скоєні російськими військами в Україні, у тому числі напади на мирних жителів, прямі удари по пологових будинках та медичних установах, а також насильницьке переміщення сотень тисяч українців, включаючи дітей, до Росії та окупованих територій відповідають критеріям, викладеним у статті II Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

Як розповіла Маркарова, резолютивна частина документу:

  • засуджує Росію за вчинення актів геноциду українського народу; 
  • закликає США у співпраці з НАТО та союзниками із ЄС вжити заходів для підтримки українського уряду, щоб запобігти подальшим актам російського геноциду проти українського народу;
  • підтримує трибунали та міжнародні кримінальні розслідування для притягнення російських політичних лідерів і військовослужбовців до відповідальності за агресивну війну, військові злочини, злочини проти людства та геноцид.

«Список воєнних злочинів РФ зростає щодня і зупинити цей геноцид проти українського народу може лише рішуча відсіч агресії через зброю для України і санкції для РФ», — написала посолка.

Вона нагадала, що проєкт такої резолюції вже було представлено 24 лютого 2023 року у Конгресі попереднього скликання. Тоді її схвалив Комітет Сенату США із міжнародних відносин.

Маркарова також описала, скільки і які злочини російських окупантів зареєстровано станом на зараз:

  • Офіс генпрокурора України відкрив 170 090 справ щодо злочинів, пов'язаних з агресією РФ (151 698 щодо воєнних злочинів);
  • в Україні офіційно зареєстровано 13 729 загиблих цивільних, 26 706 поранених, з них: 596 загиблих дітей, 1 728 поранених дітей;
  • зареєстровано 4 057 кримінальних проваджень, пов'язаних з воєнними злочинами проти дітей;
  • ідентифіковано понад 19 000 вимушено переміщених українських дітей;
  • Офіс генпрокурора України зареєстрував 331 факт сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом: 213 щодо жінок, 118 щодо чоловіків;
  • російські війська зруйнували та пошкодили 158 434 житлових будинків, 3 739 навчальних та дитячих закладів, 908 медичних закладів, 643 об'єкти культури, 204 релігійних об'єкти, 8 233 об'єкти енергетики та зв'язку.

«Тисячі українців в неволі в російських в’язницях. 16 тисяч осіб офіційно визнані зниклими безвісті. І ці цифри зростатимуть зі звільненням кожного міста й села від російських загарбників, адже вони несуть на територію України лише зло і страждання», — написала посолка.

У червні 2024 року Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала за резолюцію, яка визнає геноцидний намір Росії у знищенні української культурної спадщини та ідентичності і засуджує систематичну державну політику русифікації на окупованих Росією територіях України.

Того ж місяця Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію, у якій визнала дії Росії геноцидом українського народу та необхідністю деколонізації Російської Федерації.

Ще у квітні 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи визнала актом геноциду депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію Росії.

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
США
Источник материала
loader
loader