Суд надав особисту охорону доньці Фаріон та її малолітнім дітям
Суд надав особисту охорону доньці Фаріон та її малолітнім дітям

Суд надав особисту охорону доньці Фаріон та її малолітнім дітям

Шевченківський районний суд Львова застосував заходи безпеки у вигляді особистої охорони щодо доньки Ірини Фаріон Софія Особа та її двох малолітніх дітей. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на дані судового реєстру.

Заходи безпеки діють два місяці – до 2 березня 2025 року.

На початку січня до львівського суду надійшло клопотання адвоката Софії Особи з проханням застосувати заходи захисту стосовно доньки Фаріон та членів її сім`ї, оскільки їм загрожує небезпека від сторонніх осіб. До клопотання також було долучило скріншоти з соціальних мереж, тексти, яких носять погрозливий характер потерпілій та її дітям.

У суді Софія Особа зауважила: останні дописи з погрозами у соцмережах отримала 1 січня 2025 року під часвідкриття вулиці на честь її загиблої матері, відомої мовознавиці Ірини Фаріон.

Крім цього, у суді обвинувачений у вбивстві Фаріон В’ячеслав Зінченко та його захисник не заперечили щодо задоволення клопотання про надання охорони потерпілій стороні. При цьому адвокат Зінченка заявив: при ухваленні рішення суд має врахувати, чи зверталася потерпіла до правоохоронних органів з відповідною заявою, а також відсутність доказів того, що такі дописи надходять від обвинуваченого або за його вказівкою.

Задовольняючи клопотання потерпілої сторони, Феміда доручила Головному управлінню Нацполіції у Львівській області забезпечити особисту охорону стосовно Софії Особи та її двох малолітніх дітей.

Як повідомляв «Главком», 3 січня 2024 року суд продовжив тримання під вартою обвинуваченого В’ячеслава Зінченка – до 4 березня.

Наприкінці 2024 року прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно Зінченка. Зазначається, що на підставі зібраних доказів фігуранту змінено кваліфікацію злочину. Йому інкримінують умисне вбивство особи, пов'язане з виконанням нею громадського обов'язку, з мотивів національної нетерпимості, а також незаконне володіння вогнепальною зброєю (ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу). Обвинуваченому загрожує позбавлення волі від десяти до п`ятнадцяти років або довічне ув’язнення.

Як стверджував раніше адвокат Зінченка Ігор Сулима, у день вбивства його клієнт перебував у Львові, але не на місці злочину, як заявляє поліція. На уточнююче запитання журналістів, чи може він назвати точне місцеперебування свого клієнта, захисник відмовився.

Источник материала
loader