Минулого року іранський режим стратив 901 людину, зокрема 31 жінку. Про це повідомило у вівторок, 7 січня, Управління ООН з прав людини.
Зазначається, що більшість людей страчували за злочини, пов'язані з наркотиками, але серед жертв також були дисиденти і люди, пов'язані з масовими протестами у 2022 році.
«Глибоке занепокоєння викликає те, що ми знову бачимо збільшення кількості людей, засуджених до смертної кари в Ірані», – сказав верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк.
ООН додало, що у 2023 році стратили 853 особи, показник минулого року найвищий з 2015, коли було страчено 972 особи.
Речниця Управління ООН з прав людини Ліз Тросселл зазначила Reuters, що щонайменше 31 жінка була страчена минулого року, що є найвищим показником за останні щонайменше 15 років.
«Більшість справ пов'язані зі звинуваченнями у вбивстві. Значна кількість жінок стали жертвами домашнього насильства, дитячих шлюбів або примусових шлюбів», – додала вона.
Одна з жінок, страчених за вбивство, за словами Тросселл, вбила свого чоловіка, щоб не дати йому зґвалтувати її доньку.
Як зазначається, глава ООН з прав людини закликав владу Ірану припинити всі подальші страти та накласти мораторій на застосування смертної кари з метою її остаточного скасування. Близько 170 держав або скасували смертну кару, або ввели мораторій на її застосування.
Раніше ми писалали, що в Нігерії 29 дітям може загрожувати смертна кара за участь у протестах проти рекордної економічної кризи. Усі ці неповнолітні у віці від 14 до 17 років. Загалом 76 протестувальників, включаючи підлітків, були звинувачені за 10 статтями тяжких злочинів, серед яких «державна зрада, знищення майна та бунт».