Після арешту Дурова у Франції Telegram збільшив передачу даних користувачів правоохоронцям у кілька разів
Після арешту Дурова у Франції Telegram збільшив передачу даних користувачів правоохоронцям у кілька разів

Після арешту Дурова у Франції Telegram збільшив передачу даних користувачів правоохоронцям у кілька разів

У Франції кількість таких випадків зросла у 12 разів, у США — у 20, а в Британії в останні місяці компанія обробила 98% всіх запитів за рік.

У другій половині 2024 року, після арешту Павла Дурова у Франції, кількість випадків, коли месенджер Telegram надав інформацію користувачів на запит правоохоронних органів різних країн, зросла у кілька разів. Про це повідомляє Gizmodo з посиланням на останні дані прозорості Telegram.

Французькій владі за першу половину 2024 року Telegram надав ідентифікаційну інформацію лише про 54 користувачів. Проте вже після серпневого арешту засновника месенджера Павла Дурова у Франції кількість таких випадків за кілька тижнів зросла у майже 12 разів. Так, з липня по кінець вересня Telegram передав владі Франції дані 632 користувачів, а надалі, за останній квартал 2024 року, — 1386 користувачів.

У США протягом перших дев’яти місяців 2024 року Telegram надав поліції 108 IP-адрес або номерів телефонів користувачів, тоді як за наступні три місяці — 2145 користувачів за 900 запитами правоохоронних органів.

На четвертий квартал 2024 року припало понад 98% всіх оброблених компанією за рік запитів від правоохоронців у Великій Британії, 79% у Фінляндії та 74% у Бельгії.

Кількісно найбільше Telegram співпрацював із владою Індії, якій загалом протягом 2024 року передав дані 23 535 користувачів у відповідь на 14 641 запит. При цьому в четвертому кварталі надійшло лише більше половини цих запитів — 7649. Це демонструє, що в Індії месенджер активно сприяв роботі правоохоронців і до зміни політики.

Нагадаємо, після арешту засновника Telegram Павла Дурова у Франції платформа почала співпрацювати з місцевими правоохоронними органами. Telegram надав інформацію французькій владі в межах розслідувань кіберзлочинів, а згодом запити надійшли й від інших країн, таких як США, Південна Корея та Бельгія.

Згодом Дуров також повідомив, що платформа за запитами влади надаватиме IP-адреси та номери телефонів тих, хто займається нелегальною діяльністю. Компанія внесла відповідні оновлення до умов надання послуг та політики конфіденційності для користувачів по всьому світу.

У жовтні у телеграмі запрацював офіційний бот, який надає звіти про прозорість платформи. У сервісі можна дізнатися про кількість розкритих даних користувачів за запитом влади різних країн.

Фото: Telegram / Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
США Великобритания Франция Индия
Источник материала
loader
loader