В Україні звична епідситуація: Ляшко пояснив надмірну увагу до метапневмовірусу
В Україні звична епідситуація: Ляшко пояснив надмірну увагу до метапневмовірусу

В Україні звична епідситуація: Ляшко пояснив надмірну увагу до метапневмовірусу

В Україні після пандемії COVID-19 відновлюється звична епідемічна ситуація щодо ГРВІ, і метапневмовірус є одним із понад 200 відомих гострих вірусних інфекцій.

Про це в коментарі Укрінформу сказав міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

"Метапневмовірус відноситься до групи гострих респіраторних вірусних інфекцій, які циркулюють щороку. Після пандемії COVID-19 відновлюється звична для нас епідситуація по гострих респіраторних вірусних інфекціях, коли з середини листопада - у грудні, крім грипу, циркулює понад 200 вірусів. І метапневмовірус - один з них", - зазначив Ляшко.

Він нагадав, що в нинішньому епідсезоні було зафіксовано 14 випадків інфікування метапневмовірусом, у минулому - 24. За його словами, жодної особливої специфіки щодо цього вірусу ні зараз, ні раніше не було зафіксовано.

Як додав міністр, увага до метапневмовірусу була викликана тим, що про його циркуляцію повідомило управління контролю інфекційних захворювань Китаю. Але так само про циркуляцію як цього вірусу, так і інших щотижнево повідомляє у своїх бюлетенях і український Центр громадського здоровʼя МОЗ.

"Для неспеціалістів це нова назва, раніше він не виокремлювався із загального переліку ГРВІ у щотижневих звітах", - сказав Ляшко.

Натомість, як зазначив міністр охорони здоровʼя, за поточний епідемічний сезон, який розпочався 30 жовтня 2024 року, на ГРВІ та грип перехворіли 1,6 млн українців.

Наразі, за його словами, захворюваність на грип та ГРВІ знизилася на 20%, якщо порівнювати статистику минулого та позаминулого тижнів.

"Ми бачимо динаміку до спаду у звʼязку із новорічними святкуваннями. І зараз готуємося до можливого підвищення захворюваності на грип, який зазвичай набирає обертів наприкінці січня з піком у середині лютого", - сказав Ляшко.

Як повідомляв Укрінформ, Центр громадського здоровʼя раніше заявив про те, що тенденцій до розвитку спалаху метапневмовірусу в Україні немає. Метапневмовірус циркулює в Україні протягом кожного епідемічного сезону, наразі ситуація рутинна і контрольована.

У переважній більшості випадків симптоми метапневмовірусу схожі на застуду або легкі випадки грипу: нежить, кашель, підвищена температура. Порівняно з грипом перебіг метапневмовірусу зазвичай значно легший і дуже рідко виникають ускладнення.

Теги по теме
Министерство здравоохранения Вирус
Источник материала
loader
loader