10 порад, як ефективно використовувати акумулятор iPhone
10 порад, як ефективно використовувати акумулятор iPhone

10 порад, як ефективно використовувати акумулятор iPhone

Якщо у вас є регулярний доступ до зарядного пристрою iPhone протягом дня та справна батарея, вам, ймовірно, не потрібно особливо турбуватися про подовження терміну служби батареї вашого ‌iPhone‌. Проте протягом днів, коли ви тривалий час не вдома, вам може знадобитися вжити певних заходів, щоб переконатися, що ви максимально ефективно використовуєте свій акумулятор.

1. Вимкніть iPhone Mirroring

‌iPhone‌ Mirroring дає змогу керувати своїм ‌iPhone‌ з комп’ютера Mac, і коли його ввімкнено, ви отримуватимете сповіщення ‌iPhone‌ на дисплеї свого Mac, навіть коли ваш ‌iPhone‌ заховано. Коли він активно використовується, це може бути корисним, але між Mac і ‌iPhone‌ існує з’єднання для передачі сповіщень. Сповіщення можуть з’являтися на Mac, навіть коли програма ‌iPhone‌ Mirroring закрита, і є неофіційні свідчення від читачів MacRumors, які свідчать про те, що це може бути помітним розрядом акумулятора.

Якщо ви не використовуєте ‌iPhone‌ Mirroring, варто вимкнути його. Для цього перейдіть у Налаштування > Загальні > AirPlay і безперервність і натисніть Редагувати. Звідти видаліть комп’ютери Mac, до яких підключається ваш ‌iPhone‌.

2. Будьте уважні до використання Apple Intelligence

У моделях iPhone 15 Pro і iPhone 16 Apple Intelligence може значно вплинути на час автономної роботи. Обробка таких функцій, як Genmoji, Image Playground і Writing Tools, повністю виконується на пристрої. У тесті трохи більше ніж годину створення емодзі за допомогою функції ‌Genmoji‌ розрядило акумулятор iPhone 16 Pro Max на 50 відсотків, тому майте це на увазі. Якщо вашої батареї потрібно тривалий час, уникайте створення зображень за допомогою ‌Apple Intelligence‌.

3. Використовуйте темний режим, коли це можливо

На OLED-дисплеях ‌iPhone‌ активація темного режиму зберігає час роботи батареї, оскільки споживання електроенергії менше, коли відображаються темніші пікселі. Згідно з дослідженням Purdue 2021 року, активація ‌темного режиму‌ на вулиці в сонячний день може заощадити вам тонну заряду батареї. Нижчі рівні яскравості у світлому режимі споживають той самий заряд батареї, що й вищі рівні яскравості в ‌Темному режимі‌, тому ‌Темний режим‌ може економити батарею, навіть якщо яскравість підвищена, коли ви перебуваєте на сонячному місці.

Коли ви перебуваєте в місці з тьмяним освітленням і нижчою яскравістю екрана, увімкнення ‌Темного режиму‌ не заощадить стільки заряду батареї, але споживає трохи менше енергії. Починаючи з iOS 18, ви можете встановити темний параметр для своїх значків, який робить їх темнішими, коли ввімкнено ‌Темний режим‌ (або весь час, якщо хочете). Темні піктограми сприятливі для очей, коли ввімкнено ‌Темний режим‌, і це може трохи заощадити заряд акумулятора. Разом із ‌темним режимом‌ тримайте яскравість екрана настільки низькою, наскільки вам зручно, оскільки це також заощадить батарею. Ви можете швидко налаштувати яскравість за допомогою Центру керування.

4. Підключіться до Wi-Fi, коли він доступний

Цю пораду надала компанія Apple. Якщо ви перебуваєте в місці, де є доступне з’єднання Wi-Fi, радимо використовувати його через стільниковий зв’язок. Wi-Fi споживає менше електроенергії, ніж стільниковий зв’язок, і стільникове з’єднання може бути одним із найбільших витрат акумулятора. Перебуваючи в місці зі слабким сигналом, який постійно переривається або його немає, підіть ще далі й увімкніть режим польоту. Коли ваш ‌iPhone‌ постійно шукає кращий стільниковий сигнал, це впливає на час автономної роботи.

5. Вимкніть тактильний відгук клавіатури

Тактильний відгук на клавіатурі ‌iPhone‌ приємно відчувати, коли ви натискаєте на екранні клавіші, але він розряджає акумулятор. Ви можете вимкнути його, перейшовши в «Параметри» > «Звуки та тактильні відчуття» > «Відгуки клавіатури» та вимкнувши «Таксильний зв’язок».

6. Налаштуйте режими фокусування та заплановане резюме

Більшість із нас отримує безліч сповіщень протягом дня, і постійне отримання сповіщень і активація дисплея ‌iPhone‌ може втрачати заряд батареї. Якщо ви ще цього не зробили, радимо налаштувати режими фокусування, щоб пристосувати сповіщення, які ви отримуєте, до того, що вам потрібно для певної діяльності. Якщо ви перебуваєте вдома, наприклад, ви можете налаштувати режим «Особистий», який фільтрує робочі сповіщення, або на роботі — режим, який фільтрує сповіщення від ігор та інших програм, які вам не потрібні під час роботи.

Читайте також -  Витік Samsung One UI 8 натякає на повернення шейдера наклейок

Режими фокусування повністю налаштовуються, тому ви можете вибрати, які програми та люди можуть зв’язуватися з вами в кожному режимі, і є навіть параметри для фільтрації вибраних електронних листів, повідомлень, календарів тощо. На iPhone, які підтримують ‌Apple Intelligence‌, Apple додала режим фокусування «Зменшити переривання», який інтелектуально фільтрує неважливе, надаючи те, що вам потрібно побачити негайно. Якщо ви не хочете возитися з режимами фокусування, це хороший варіант.

Зауважте, що коли ви використовуєте режим фокусування, ви все одно отримуватимете всі свої сповіщення, коли режим фокусування закінчиться, але в одному сповіщенні, а не в кількох. Режими фокусування можна налаштувати в розділі «Фокус» програми «Налаштування». У зв’язку з цим налаштуйте запланований підсумок для будь-якої програми, яка надсилає вам неважливі сповіщення. Запланований підсумок збирає всі ваші сповіщення та надсилає їх вам один або два рази на день. Ви можете ввімкнути «Підсумок за розкладом» для програм у розділі «Сповіщення» програми «Налаштування».

7. Використовуйте офлайн-карти

У відключених від мережі зонах або в місцях зі слабким стільниковим сигналом офлайн-карти можуть стати справжньою допомогою. Коли ви їдете або подорожуєте кудись, де сигнал слабкий, завантажте карту, щоб мати повний доступ до карт і покрокових вказівок без підключення до мобільного зв’язку. Офлайн-карти — це хороший варіант для поєднання з режимом польоту в місцях, де стільниковий сигнал потрапив або пропав.

8. Автоматизуйте режим низького енергоспоживання

Увімкнення режиму низького енергоспоживання є найбільш очевидним способом подовжити час роботи батареї на вашому пристрої, і було б гарною ідеєю автоматизувати його, щоб можна було налаштувати його вмикання при певному відсотку заряду батареї. Apple запропонує вам увімкнути режим низького енергоспоживання, коли заряд акумулятора досягне 20 відсотків, але часто корисно ввімкнути його навіть раніше. Щоб налаштувати ярлик для режиму низького енергоспоживання, відкрийте програму «Ярлики» та створіть нову автоматизацію. Звідти знайдіть «Рівень батареї» та виберіть цільовий відсоток батареї. Натисніть кнопку «Далі», знайдіть «Режим низького енергоспоживання» та виберіть його. Це спричинить автоматичне ввімкнення режиму низького енергоспоживання, коли заряд акумулятора досягне цільового рівня.

9. Вимкніть відстеження фізичної активності

Ваш ‌iPhone‌ має функцію відстеження фізичної активності, яка зберігає дані про рухи, щоб оцінити ваші рухи тіла, мобільність, кількість кроків, кількість пройдених сходів тощо. Якщо у вас є Apple Watch або інший фітнес-трекер, вам не потрібне це налаштування, і це може призвести до непотрібного використання батареї. Щоб вимкнути його, відкрийте програму «Налаштування», перейдіть до «Конфіденційність і безпека» > «Рух і фітнес», а потім вимкніть параметр «Відстеження фітнесу».

10. Перевірте налаштування доступу до програми

Багато програм запитують дозволи на доступ, які їм не потрібні і, ймовірно, не повинні мати доступу. Програми, які не потребують, але використовують Bluetooth або геодані, можуть споживати заряд батареї, тому найкраще перевірити всі налаштування програми для збереження заряду акумулятора та конфіденційності.

  • Розташування — Налаштування > Конфіденційність і безпека > Служби визначення місцезнаходження.
  • Bluetooth — Налаштування > Конфіденційність і безпека > Bluetooth.

У кожному з цих розділів вимкніть доступ для програм, яким ці дані не потрібні. Додатку, який підключається до чогось у вашому домі через Bluetooth, дійсно потрібен Bluetooth, але таким програмам, як Waze, Facebook і YouTube, він часто не потрібен. Також доцільно вимкнути фонове оновлення для програм, яким не потрібно оновлюватися у фоновому режимі. Щоб перевірити налаштування, перейдіть у «Налаштування» > «Загальні» > «Оновлення програми у фоновому режимі».

Источник материала
loader