Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
Як зазначається, деякі з найбільших американських компаній згортають свої ініціативи щодо різноманітності через роки після того, як наполягали на більш інклюзивній політиці після протестів проти вбивства поліцією Джорджа Флойда та інших темношкірих американців у 2020 році.
“Компанія Meta припиняє свої програми різноманітності, рівності та інклюзії (DEI), в тому числі щодо найму, навчання та вибору постачальників”, - цитує Reuters внутрішнє повідомлення для співробітників. Meta більше не матиме спеціальної команди, зосередженої на DEI.
Компанія Amazon, своєю чергою, також вирішила поступово завершити «застарілі програми», пов’язані з інклюзивністю, до кінця 2024 року. У грудневій службовій записці для працівників Amazon йшлося про те, що подібні програми компанія прагнула завершити до кінця 2024 року.
Консервативні групи засудили програми DEI та погрожували подати до суду на компанії, які ними послуговуються. Цього тижня мільярдер Ілон Маск та інші союзники Трампабез доказів звинуватили ці проєкти у тому, що вони начебто завадили реагуванню на лісові пожежі в Лос-Анджелесі, пише Reuters.
«Правовий і політичний ландшафт, який оточує зусилля стосовно різноманітності, рівності та інклюзії в США, змінюється», — заявила віцепрезидентка з кадрових питань Meta Джанель Гейл.
Як повідомлявУкрінформ, раніше керівник Meta Марк Цукерберг заявив, що компанія припиняє програму фактчекінгу в США. Він пояснив це тим, що саморегулювання призводить до надмірної цензури.
Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк вважає, що контроль контенту соцмереж з метою перевірки фактів не є цензурою.