СБУ пояснила, яку депутатську роботу Шуфрич зможе виконувати із СІЗО, - «Українська правда»
СБУ пояснила, яку депутатську роботу Шуфрич зможе виконувати із СІЗО, - «Українська правда»

СБУ пояснила, яку депутатську роботу Шуфрич зможе виконувати із СІЗО, - «Українська правда»

Затриманий народний депутат, якому висунуто звинувачення у державній зраді, зможе, зокрема готувати та надсилати письмові звернення, запити тощо.

Служба безпеки України пояснила, що виконання нардепом Нестором Шуфричем депутатських повноважень буде реалізовано у межах можливостей його перебування в ізоляторі - це може включати підготовку та надсилання ним письмових звернень і запитів. Про це йдеться у коментарі пресслужби СБУ «Українській правді» щодо рішення Шевченківського районного суду, яким Шуфричу дозволено виконувати депутатську роботу

«Нестор Шуфрич продовжить утримуватися під вартою у слідчому ізоляторі СБУ та на нього поширюватимуться загальні обов’язки ув’язненого.

Виконання ним депутатських повноважень буде реалізовано у межах можливостей перебування в ізоляторі СБУ. Зокрема, це підготовка та надсилання письмових звернень, запитів тощо.

Відповідно до рішення колегії суддів Шевченківського районного суду м. Києва від 24 грудня 2024 року адвокатам Шуфрича, якого СБУ і ДБР підозрюють у державній зраді, відмовлено у клопотанні доставляти нардепа на засідання Верховної Ради. Таким чином, рішення суду виключає його переміщення до парламенту», - повідомили в СБУ.

  • Читайте також: Шуфрич залишається в Комітеті зі свободи слова до винесення вироку, — Юрчишин

Народного депутата Нестора Шуфрича затримали вранці 15 вересня 2023 року. Того ж дня йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. 

Правоохоронці офіційно оголосили Шуфричу підозру в державній зраді. За даними слідства, нардеп тісно співпрацював і виконував завдання колишнього секретаря РНБО Володимира Сівковича, який у 2014 році виїхав до Москви й був завербований ФСБ РФ та завданням якого була координація російської агентури в Україні.

Одним з основних завдань Шуфрича була інформаційна підривна діяльність: він систематично поширював наративи Кремля, намагався розвинути проросійські настрої в українському суспільстві, дискредитувати українську владу та правоохоронні органи, повідомили в СБУ.

Під час обшуків у нардепа вдома в селі Козин на Київщині СБУ знайшла заборонену російську символіку та нагороди, а також документ від 2014 року зі схемою автономії для Донецької та Луганської областей.

8 лютого 2024-го Служба безпеки повідомила Шуфричу про нову підозру. Як встановили правоохоронці, Шуфрич фінансував російські окупаційні угруповання на території тимчасово захопленого Криму. Зокрема, він платив гроші Росгвардії за воєнізовану охорону своєї елітної нерухомості в Криму. У квітні СБУ затримала бізнес-партнера Шуфрича і повідомила йому про підозру у фінансуванні Росгвардії у Криму.

На початку вересня 2024 року правоохоронці завершили досудове розслідування і передали до суду справу про фінансування Шуфричем Росгвардії в окупованому Криму.

Нестор Шуфрич — український політик, народний депутат України. Був членом Партії регіонів (2007—2014), пізніше — нині забороненої партії «Опозиційна платформа — За життя».

У вересні 2021-го Шуфрич став мажоритарним акціонером телеканалу «Перший незалежний», а в листопаді 2021-го купив канал UkrLive. У грудні 2021 року обидва телеканали потрапили під українські санкції, а в червні 2023-го Нацрада анулювала їм ліцензії.

У серпні 2019 року Шуфрич очолив парламентський Комітет з питань свободи слова. Після початку повномасштабної війни роти цього неодноразово виступали громадські організації та політики. Лише 20 вересня 2023 року, після затримання та оголошення підозри в держзраді, Шуфрича відсторонили від керування комітетом.

За словами голови ВР Руслана Стефанчука, щоб скласти депутатський мандат, Шуфрич має власноруч написати відповідну заяву.

Фото: Getty Images.

 

 

 

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Верховная Рада депутат СИЗО
Источник материала
loader