Президент Південної Кореї не піде до суду через побоювання за власну безпеку - адвокат
Президент Південної Кореї не піде до суду через побоювання за власну безпеку - адвокат

Президент Південної Кореї не піде до суду через побоювання за власну безпеку - адвокат

Відсторонений президент Південної Кореї Юн Сок Йоль не братиме участі у першому офіційному слуханні Конституційним судом справи про його імпічмент через побоювання за власну безпеку.

Про це заявив адвокат корейського лідера Юн Гапген, передає Укрінформ з посиланням на Yonhap.

«Оскільки тривають спроби виконання незаконного та недійсного ордеру на арешт Юна, ми занепокоєні особистою безпекою президента та ймовірними провокаціями проти нього», - сказав адвокат.

За його словами, для участі глави держави в судових засіданнях необхідно вирішити питання із забезпеченням його особистої безпеки.

Адвокати Юна раніше заявляли, що президент відвідає судовий процес у справі про його імпічмент у відповідний час, щоб представити свою позицію та аргументацію власних рішень у ситуації з оголошенням воєнного стану в країні.

Конституційний суд планує у вівторок, 14 січня, розпочати усні дебати в судовому процесі про імпічмент глави держави та до 4 лютого провести загалом п’ять слухань.

Якщо Юн не з’явиться на слухання у вівторок, суд повинен буде припинити засідання та оголосити на четвер друге слухання, яке вже може проводитись і за відсутності Юна.

Як повідомляв Укрінформ, президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня минулого року оголосив про запровадження воєнного стану у відповідь на схвалення опозицією у парламентському Комітеті з питань бюджету проєкту держбюджету на наступний рік зі значно зменшеними витратами, а також подання постанови про відсторонення керівника Рахункової палати і головного прокурора. За кілька годин законодавці проголосували за скасування воєнного стану і Юн виконав це рішення.

Опозиційні політсили звинуватили Юна у спробі державного перевороту та звернулась до прокуратури з вимогою перевірити законність дій глави держави.

Під час розслідування кілька військових високопосадовців та керівників силових відомств, яких підозрюють у причетності до спроби держперевороту, були звільнені з посад і затримані правоохоронцями, а проти Юна порушена кримінальна справа за таким же звинуваченням.

14 грудня Національна асамблея (парламент) Південної Кореї проголосувала за імпічмент президента Юна, а 29 грудня, після його неявки втретє на допит у справі щодо оголошення в країні воєнного стану, суд видав ордер на арешт.

Проте кілька спроб затримати відстороненого главу держави завершилися невдачею через спротив прихильників та охорони президента.

Фото: Yonhap

Источник материала
loader
loader