«Намагаються викрасти гроші». Нардеп Федієнко розповів про кібератаку на рахунок
«Намагаються викрасти гроші». Нардеп Федієнко розповів про кібератаку на рахунок

«Намагаються викрасти гроші». Нардеп Федієнко розповів про кібератаку на рахунок

Народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко розповів, як на його банківський рахунок здійснилася кібератака. На своїй сторінці Facebook він пояснив, як може відбуватися механізм онлайн-крадіжки коштів. 

Так, за словами політика, протягом двох днів з його банківської картки намагалися списати гроші, яких на рахунку не було. Він підозрює, що витік даних стався під час замовлення в мережі.

«Скоріш за все витік даних стався, коли я замовляв щось на інтернет сайтах. Але був у мене кейс купівлі якогось неперевіреного додатку, який я потім видалив, але гроші у мене хотіли вкрасти, може співпадіння. Як ви бачите, сумми однакові. Тобто коли десь фішнули мою картку, далі бот обходить ці картки, і збирає гроші… Бо як бачите суми досить сходяться», – заявив нардеп.

«Намагаються викрасти гроші». Нардеп Федієнко розповів про кібератаку на рахунок фото 1
фото: facebook.com/FediiencoAlexandr

Також Федієнко вважає, що якщо картка додана до систем GooglePlay чи AppStore – вона вже у зоні ризику.

«Увага, як тільки ви свою банківську картку десь засвітите в мережі, або навіть додасте на телефоні, спрямувавши на неї наприклад купівлю, додатків у GooglePlay AppStore тощо, питання часу, коли гроші на вашій банківській картці у вас вкрадуть. Тому дуже важливо, щоб у мережі, на розрахунках, ви додавали віртуальну картку, на якій не буває грошей. Тільки якщо вам щось треба придбати, ви перекидаєте туди гроші з основної картки», – пояснив нардеп.

Політик додав, що свою картку тепер перевипустить, а українців закликав дбати про безпеку: встановлювати двофакторну аутентифікацію, стійкі паролі, обмежувати розрахунки.

Зловмисники часто використовують для цього схожий зовнішній вигляд інтернет-сторінок та змінюють лише незначні деталі у посиланні, щоб ввести користувача в оману.

Крім фішингових атак, користувачі також можуть стати жертвами шахрайських пропозицій купівлі-продажу через соцмережі. В цьому випадку, шахраї створюють фейкові акаунти з метою виманити гроші, використовуючи привабливі пропозиції. Кіберполіція радить завжди перевіряти відгуки про продавця та звертати увагу на дату створення акаунта.

Источник материала
loader
loader