Застосунки для роботи з паролями призначені для шифрування секретних комбінацій. Для зберігання вони використовують смартфон або ПК. Є як безплатні, так і платні платформи. Але в першому випадку користувач може бути обмежений у функціях. Розглянемо найкращі програми для зберігання паролів.
Ресурс 1Password
Платформа існує вже 15 років, над нею працює приблизно 500 осіб. Застосунок забезпечує автоматизований вхід на сайти та сприяє спрощенню розрахунків в інтернеті. Програму постійно вдосконалюють. Її переваги:
- можливість використання будь-якої кількості сейфів;
- створення відповідей на контрольні питання;
- режим подорожей, який видаляє всі паролі, окрім схвалених перед перетином кордону;
- генератор комбінацій із редагуванням довжини та іншими налаштуваннями;
- зберігання не тільки в хмарі, а й на гаджеті;
- розширення всіх стандартних браузерів.
Також програма підтримує синхронізацію.
Застосунок eWallet
Додаток для зберігання паролів призначений насамперед для захисту карткових платежів. Застосунок здатний створювати ключі завдовжки 100 символів. Розробник концентрується на оновленні для Android та iPhone. Програма платна, вартість для смартфонів дешевша, для macOS та Windows — дорожча. Недолік платформи — у відсутності україномовної версії, розробник орієнтується на користувачів зі знанням англійської.
Менеджер паролів Lastpass
Щоб скористатися безплатною версією, потрібно зареєструватися на сайті Lastpass, ввести адресу електронної пошти та майстер-ключ. Потім треба зайти у вебінтерфейс платформи й заповнити картки з логінами та паролями для ресурсів. Можна відсортувати їх на теки. Для автозаповнення завантажте розширення програми керування паролями. За умови використання кількох браузерів установіть відповідну кількість плагінів. Перевага застосунку — у зручному та зрозумілому інтерфейсі.
Програма Keeper
Розробник пропонує сімейство менеджерів для фізичних осіб та компаній. Вони працюють на комерційній основі. Вартість охоплює не лише генерування ключів, а й 10 Гб хмарного сховища. Це дає змогу ховати від сторонніх фото та інші особисті файли. Під час генерування паролів можна вибирати їхню довжину, використовувати спеціальні символи. Застосунок доступний для iPhone та Android. Розробник забезпечує цілодобову технічну підтримку клієнтів та гарантує винагороду тим, хто зможе знайти слабке місце його ресурсу.
Застосунок Dashlane
Програма для зберігання паролів має безплатну версію для постійного використання. Але вона не забезпечує синхронізацію і призначена лише для одного гаджета. Менеджер не тільки запам’ятовує ключі, а і платіжну інформацію для розрахунків у мережі. Обмеження безплатного варіанту:
- без автоматичного редагування ключів;
- немає сховища для файлів;
- без перевірки інформації про електронну пошту в даркнеті.
Усі ці послуги доступні лише в платній версії після інсталяції.
Менеджер Enpass
Застосунок не має власних серверів, тому охочим використовувати синхронізацію доведеться залучати OneDrive, Dropbox або іншу хмару. Він функціонує на комерційній основі, безплатний варіант доступний лише для ПК. Переваги програми:
- можливість взаємодії з іншими менеджерами;
- верифікація за допомогою біометрії;
- захист нотаток;
- можливість налаштування генератора паролів;
- захист не лише ключів, а й номерів карток, авіаквитків, кодів до роутера Wi-Fi.
За комфортом використання це один із найкращих варіантів для Android.