Дощ уламків із космосу. SpaceX втратила Starship під час сьомого випробувального польоту
Дощ уламків із космосу. SpaceX втратила Starship під час сьомого випробувального польоту

Дощ уламків із космосу. SpaceX втратила Starship під час сьомого випробувального польоту

Сьома спроба запуску найбільшого у світі космічного корабля Starship від компанії SpaceX завершилася невдачею. Верхній ступінь ракети втратив зв'язок із Землею приблизно через 8,5 хвилин після старту.

Представниця SpaceX Кейт Тайс під час трансляції запуску підтвердила: «Ми втратили корабель».

Відео, опубліковані в соціальній мережі X, демонструють падіння уламків над Карибським басейном, ймовірно, частин зруйнованої ракети. Ілон Маск, засновник SpaceX, у своєму пості в X прокоментував інцидент: «Успіх непевний, але розваги гарантовані!».

Рейси авіакомпаній над Мексиканською затокою навіть були змушені змінити курс, щоб уникнути уламків, що падають. 

Попри невдачу, SpaceX знову вдалося успішно повернути перший ступінь ракети — гігантський бустер Super Heavy, який був спійманий механічними руками на стартовому майданчику.

Що пішло не так

Попередній аналіз компанії вказує на витік кисню та пального у верхньому ступені ракети. Маск запевнив, що проблему можна швидко вирішити, додавши системи пожежогасіння та збільшивши вентиляційні отвори. Наступний запуск планують уже за місяць.

Ракета для підкорення Марсу

Starship — це найбільша з коли-небудь побудованих ракет, висотою 123 метри. Система розробляється для майбутніх місій на Місяць і Марс. NASA вже уклала контракт зі SpaceX на створення версії цього корабля для програми Artemis III, мета якої — повернення людей на поверхню Місяця у 2027 році.

Нинішня невдача може уповільнити плани SpaceX. Хоча компанія демонструє прогрес у тестових польотах, Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) може вимагати додаткових розслідувань, перш ніж дозволить наступний запуск.

Нагадаємо, напередодні компанія Blue Origin, заснована мільярдером Джеффом Безосом, здійснила перший тестовий запуск своєї потужної ракети-носія New Glenn.

Источник материала
loader
loader