У Раді прогнозують розгляд законопроєкту про систему кіберзахисту десь за два місяці
У Раді прогнозують розгляд законопроєкту про систему кіберзахисту десь за два місяці

У Раді прогнозують розгляд законопроєкту про систему кіберзахисту десь за два місяці

Верховна Рада може розглянути законопроєкт про створення системи кіберзахисту у другому читанні орієнтовно через 1 - 2 місяці.

Про це у коментарі Укрінформу повідомив голова підкомітету з питань безпеки у кіберпросторі, урядового зв'язку, криптографічного захисту інформації Комітету ВР з питань національної безпеки та оборони Олександр Федієнко.

За його словами, до законопроєкту "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформації та кіберзахисту державних інформаційних ресурсів, об’єктів критичної інформаційної інфраструктури" (№ 11290) надходить багато правок і пропозицій.

"Мінімум 2 тижні є на те, щоб подати правки від колег-депутатів. Далі комітет повинен розглянути ці правки й висновок Головного науково-експертного управління. Я думаю, що в кращому випадку (законопроєкт розглянуть - ред.) в Раді за місяць, а може, й за два", - сказав Федієнко.

Парламентський комітет з питань нацбезпеки та оборони, який працює над підготовкою законопроєкту № 11290 до другого читання, на засіданні 20 січня підтримав рішення прийняти пропозиції від ГНЕУ та ті, які не викликають дискусій. Загалом участь в обговоренні законопроєкту беруть представники Апарату РНБО, адміністрації Держспецзв’язку, Міністерства оборони, Служби безпеки України.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 8 січня ухвалила за основу законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформації та кіберзахисту державних інформаційних ресурсів, об’єктів критичної інформаційної інфраструктури" (№11290).

Документ передбачає створити та забезпечити функціонування національної системи реагування на інциденти кібербезпеки, кібератаки, кіберзагрози щодо інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних систем, в яких обробляються державні інформаційні ресурси або інформація з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом, об'єктів критичної інформаційної інфраструктури.

Також пропонується створити в органах державної влади підрозділи з кіберзахисту.

Теги по теме
Верховная Рада
Источник материала
loader
loader