Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 20 січня 2025 року
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 20 січня 2025 року

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 20 січня 2025 року

Інавгурація Трампа, форум у Давосі, дронова атака на авіазавод у Казані.

«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: «Інтер», «FreeДом»  

У блоці каналу «Інтер» колишній голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж, коментуючи атаку дронів на авіаційне підприємство у російській Казані, назвав українську  стратегію завдавати ударів по підприємствах ВПК, складах боєприпасів, нафтобазах, аеродромах, з яких злітають російські бомбардувальники, «найефективнішим способом недопущення проведення окупаційною російською армією бойових операцій».

За словами економіста Олександра Савченка, Міжнародний економічний форум, який 20 січня розпочався у швейцарському Давосі, традиційно окреслює найглобальніші виклики для міжнародної спільноти. Згідно з опитуванням, що найбільше хвилює бізнес та політичну еліту, на першому місці — війна між державами. Війна Росії проти України «та Ізраїль, звісно, але там ситуація вже набагато краща», зазначив Савченко. Далі — проблеми з кліматом, з хаосом у політиці та економіці. Для України ж Давос є майданчиком, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до війни Росії проти України, а також побічно донести українські меседжі до нового президента США Дональда Трампа, додав гість.

Політичний аналітик зі США Армен Чибухчян припустив, що реальні кроки нового президента Сполучених Штатів Дональда Трампа дуже сильно відрізнятимуться, особливо в деяких питаннях, від його передвиборчих промов. Чибухчян звернув увагу на заяву нового держсекретаря Марко Рубіо про складні переговори, де «і Росія, і Україна мають піти на поступки». Порадувало, що Рубіо чудово розуміє необхідність такого перемир’я, яке гарантуватиме Україні безпеку, наголосив гість. 

Політологиня Олеся Яхно висловила думку, що зараз говорити про перспективи можливої зустрічі президента США Дональда Трампа з Путіним надто рано, але певні переговорні процеси між США та Росією виключати не можна. Трамп захоче зрозуміти, чи справді Росія хоче зупинити війну і рухатися до миру, та наскільки її позиція є безкомпромісною або взагалі тупиковою, вважає гостя. На її думку, в залежності від цього Трамп обиратиме й інструменти примусу Росії до миру — економічні, політичні, дипломатичні.

Канал «FreeДом» провів спецетер з нагоди інавгурації Дональда Трампа: трансляція інавгураційних заходів поєднувалася з коментарями гостей.

Політологиня-американістка Олександра Філіппенко висловила переконання, що основні перші рішення Трампа стосуватимуться саме внутрішньої ситуації, зокрема еміграційної політики. «За найконсервативнішими оцінками, у США постійно проживають 11 млн нелегальних емігрантів, Трамп і його прихильники кажуть про 15 млн, — повідомила гостя. — Кордон щомісяця нелегально перетинають 300 тисяч осіб. Не потрібно бути трампістом, щоб розуміти, що це і гуманітарна катастрофа, і проблема в питаннях безпеки». 

На думку директора Центру міжнародних досліджень Володимира Дубовика, інавгураційні заяви президента Дональда Трампа цілком очікувані, саме це від нього хотіли почути присутні на церемонії. Єдині несподівані теми в інавгураційній промові — Панама та Мексиканська затока, зауважив Дубовик. Як і очікувалося, у своєму виступі Дональд Трамп зробив акцент на внутрішніх питаннях — внутрішній політиці, соціальній економіці та на культурних моментах. «Це те, що насамперед цікавить електорат нового президента», — підкреслив гість. 

Завідувачка програмою славістики в Університеті імені Вашингтона та Лі у штаті Вірджинія (США) Анна Бродська-Кроткіна спрогнозувала, що новий президент США Дональд Трамп не скасовуватиме санкції, запроваджені Джо Байденом щодо Росії, навпаки, швидше за все, запроваджуватиме нові. По-перше, Трамп став набагато рідше згадувати Україну, а в інавгураційній промові не говорив про неї взагалі, якщо не рахувати слів про намір припинити всі війни. Тобто, на думку гості, Трамп усвідомив, що швидко зупинити війну Росії проти України не вдасться. По-друге, в американські медіа просочуються чутки, що після падіння режиму Асада в Сирії Трамп розчарувався у Путіні, якого наразі вважає слабаком, зокрема економічно. Тому Трамп думає, що впровадженням нових санкцій примусить Путіна до миру, вважає Анна Бродська-Кроткіна. На підтримку санкцій, за її словами, також висловлювалися новий держсекретар США Марко Рубіо та номінант на міністра фінансів Скотт Бессент.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader