Половину українського ринку можуть зайняти європейські сири
Половину українського ринку можуть зайняти європейські сири

Половину українського ринку можуть зайняти європейські сири

Які причини збільшення обсягів імпортного сиру

Основною причиною зростання імпорту сиру є диспаритет цін на товар українського та європейського виробництва, повідомляє 24 Канал із посиланням на Infagro. Імпортований сир значно дешевший за вітчизняний.

Як змінити тенденцію

Аналітики вказують, що врятувати ситуацію можуть лише два чинники: зниження цін українськими сироварами, або ж суттєва девальвація гривні. Перший варіант маловірогідний, виробники вже відвикли від використання такого інструменту стимулювання продажів. Дешевше 300 гривень за кілограм навіть традиційні сири продавати найближчим часом не будуть. А от обвал курсу гривні дуже навіть може відбутися, зважаючи на війну та поточний стан економіки.

Що відбувається зараз

Наразі ж спостерігається зростання імпорту сирів із категорії сичужних (тверді, напівтверді, білі) відразу на 50% у порівнянні з груднем 2023 року до 4,6 тисячі тонн. Поставки європейських плавлених сирів в аналогічному порівнянні збільшились на 28% до рівня понад 500 тонн.

Якщо і далі тренд високого імпорту збережеться, то це означає, що європейські сири займуть половину всіх продажів сиру в Україні. Хочеться трохи заспокоїти українських сироварів загальними цифрами торгівлі за весь 2024 рік. Були і гірші часи. Імпорт сичужних сирів збільшився в минулому році лише на 11% до 29 тисячі тонн, це поки що майже на третину менше, ніж в довоєнному 2021 році,
– зазначають у виданні.

Закупки плавлених сирів у 2024 році в порівнянні з попереднім зросли на 14% до 4,6 тисячі тонн, що на чверть менше ніж у 2021.

Источник материала
loader