Як передає Укрінформ, про це повідомляє Sky News.
Сама жінка у 1999 році пожертвувала матері нирку, але через кілька років після ускладнень під час вагітності у неї розвинулася ниркова недостатність.
Вона майже вісім років перебувала у списку людей, які очікували на трансплантацію органа.
53-річній жінці зі штату Алабама зробили пересадку експериментального органа у листопаді минулого року.
Минулої суботи вона подолала позначку в 61 день після пересадки свинячої нирки. За словами Товани, вона почувається «супержінкою» після успішної трансплантації.
Лікарі вважають функціонування нової нирки Луні «абсолютно нормальним».
Вона вийшла з лікарні через 11 днів після операції, але ще залишається в Нью-Йорку на місяць, щоб за нею могли спостерігати лікарі, перш ніж вона поїде додому.
Наразі лише чотирьом іншим американцям пересадили генетично модифіковані органи свині, жоден з них не прожив більше двох місяців.
Генетично модифіковані органи свині можуть допомогти вирішити проблему гострої нестачі органів, доступних для трансплантації.
У Британії у списку очікування на трансплантацію перебуває близько 7,5 тис. осіб. Минулого року понад 415 людей померли в очікуванні на пересадку органів.
У США більше 100 тис. людей чекають на трансплантацію органів, більшість з них потребує саме нової нирки.
Як повідомляв Укрінформ, у 2022 році американські медики вперше провели операцію з пересадки серця генетично модифікованої свині чоловікові із загрозливим для життя серцевим захворюванням.
Фото: NYU Langone Health