Експосол Шамшур про дипломатію: Є речі, про які не можна кричати, але треба робити
Експосол Шамшур про дипломатію: Є речі, про які не можна кричати, але треба робити

Експосол Шамшур про дипломатію: Є речі, про які не можна кричати, але треба робити

Надзвичайний і Повноважний Посол України в США (2006–2010) та Франції (2014-2020) Олег Шамшур вважає, що українській дипломатії треба зменшити публічну складову і приділяти більше уваги традиційним методам роботи і неформальним зв’язкам та контактам.

Таку думку дипломат висловив у інтерв’ю Укрінформу.

У відповідь на запитання, що, на його думку, слід змінити у підходах українській дипломатії у нових геополітичних умовах, Шамшур зауважив, що намагається не давати порад своїм колишнім колегам. Водночас, він стисло окреслив своє бачення.

За словами експосла, головне – продовжувати відстоювати свою позицію і власні національні інтереси, щоби всі розуміли, що припинення війни має відбутися на прийнятних для нас умовах, а Росія була позбавлена можливості вдарити знову.

«По-друге, не можна, щоби публічна складова, на кшталт постів у соцмережах, ставала змістом роботи дипломата, особливо на керівних посадах. Треба мислити стратегічно, а не жити в моменті, тобто думати здебільшого про те, яке враження ти справляєш на аудиторію. На значно більшу увагу заслуговують традиційні методи дипломатії, неформальні зв’язки та контакти», - сказав Шамшур, додавши, що «є речі, про які не треба кричати, але які треба робити».

Окрім того, на його думку, використання дипломатами соцмереж типу Інстаграм чи Х має бути орієнтоване не на внутрішню українську аудиторію і створення свого іміджу вдома, а бути знаряддям для роботи із громадянами закордонних країн.

«Бо ситуація 2022-го року з його піковою солідарністю і готовністю приймати і допомагати Україні, хоч як це прикро, вже в минулому. Зараз нам знову треба пояснювати практично базові речі і європейцям, і американцям, не кажучи вже про країни так званого Глобального півдня. Тобто знову йти «в народ», на майданчики телебачення, в соцмережі», - зазначив дипломат.

Шамшур також зауважив, що у перспективі Україні треба підтримувати стратегічний діалог принаймні з головними партнерами.

«Тобто розмовляти з ними треба не тоді, коли нам щось потрібно, а весь час і позиціонувати себе як країну, яка не тільки просить, а й готова зробити свій внесок у вирішення важливих для нас і для партнерів проблем. Мені здається, що це проблеми не воєнної дипломатії, а нашої дипломатії на загал», - резюмував експосол України в США і Франції.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський наприкінці грудня 2024 року погодив понад 30 рішень щодо призначення нових послів України за кордоном.

Источник материала
loader
loader