Складнощі, які виникають наразі
Відповідне звернення опубліковане на офіційному сайті асоціації, інформує 24 Канал. Наразі діюча система сповіщення охоплює цілі області, через що всі підприємства в регіоні змушені припиняти роботу під час тривоги, навіть якщо загроза відсутня в конкретній місцевості.
Як зазначають у ЄБА, це створює значні труднощі для бізнесу. Компанії повідомляють про втрату до 50% робочого часу, що призводить до зриву виробничих графіків, збільшення операційних витрат, ускладнень із експортом та нестабільності постачань.
Асоціація пропонує впровадити локалізовану систему оповіщення, яка б інформувала лише ті райони, де є реальна загроза. Це, на думку представників ЄБА, дозволить бізнесу працювати більш ефективно, не порушуючи безпеку працівників, яка залишається головним пріоритетом.
У Черкаській області систему уже тестують
Асоціація надіслала листа до першої віцепрем'єр-міністерки Юлії Свириденко та міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка з цією ініціативою. Пілотнийпроєкт цієї системи повітряних тривогстав успішним у Черкаській області.
Зауважте. Зміни стосуються лише оповіщення про загрозу через БпЛА. У разі ракетної небезпеки по всій області одночасно оголошується повітряна тривога.