Про це обидва лідери заявили журналістам, передає кореспондент Укрінформу.
«Що стосується загарбницької війни Росії проти України, то наша позиція незмінна: ми підтримуватимемо Україну у захисті її суверенітету та свободи, «скільки це буде потрібно». Ми згодні з нашими партнерами у Вашингтоні: ця війна має закінчитися, але це не має бути продиктований мир. Путін повинен усвідомити, що він посилає своїх солдатів у безглуздий бій. Тому що Україна виживе як суверенна, єдина нація на шляху до Європейського Союзу», - сказав канцлер Німеччини.
Він підкреслив, що непорушність кордонів є основоположним принципом міжнародного права. Росія своїм нападом на Україну цей принцип порушила і тим самим «поставила сокиру в мирний порядок в Європі».
«Принцип непорушності має діяти для всіх. Кілька днів тому я знову прояснив це. Кордони не можна зміщувати силою, «кому це стосується», - додав Шольц, не уточнивши, що має на увазі. Втім, він сказав про це кілька днів тому, коментуючи заяву президента США Дональда Трампа щодо своїх намірів відносно Гренландії.
Канцлер також зазначив, що у Берліні вони з данською колегою продовжують розмову, яка велась на саміті союзників НАТО по Балтійському морю два тижні тому в Гельсінкі. Там «дуже конкретно» розглядалась загроза, яку представляє Росія для безпеки критичної інфраструктури в Балтійському морі.
Шольц нагадав, що напередодні надійшли нові повідомлення про те, що інший підводний кабель був пошкоджений.
«Це свідчить про загрозу з боку російського тіньового флоту. За допомогою операції НАТО «Балтійський вартовий» ми покращимо захист Балтійського моря та критичної інфраструктури на морському дні», - сказав він, наголосивши на необхідності зміцнити європейську опору НАТО та ще більше збільшити витрати на оборону.
Фредеріксен своєю чергою акцентувала на гібридних атаках Росії в Європі, на Балтійському морі, загарбницькій війні проти України на європейському континенті, а також співпраці Росії, Ірану та Північної Кореї.
«Ми повинні зробити більше в Європі. Нам потрібна сильніша, рішучіша Європа, здатна захистити себе та просувати європейські інтереси. Тепер Європа має визначити майбутнє нашого континенту, і я вважаю, що ми повинні взяти на себе більше відповідальності за власну безпеку та зміцнення нашої оборонної промисловості. Ми повинні збільшити нашу підтримку України, ми повинні протистояти впливу Китаю та Росії, і ми повинні інвестувати в розвиток технологій, нашої економіки та нашої безпеки», - заявила прем’єр Данії.
Нагадаємо, Німеччина є державою, яка надає Україні найбільшу в Європі допомогу, в тому числі військову. Загальна сума наданої та обіцяної військової допомоги сягає 28 млрд євро. Водночас Данія передала Україні вже 21 пакет військової допомоги, зокрема, літаки F-16, вона інвестує в українську оборонну промисловість тощо.
Фото: Bundesregierung / Sandra Steins