Центр протидії дезінформації спростував інформацію від Bulgarian Military та заявив, що вона не відповідає дійсності.
Інформація про те, що Росія нібито “готується до серійного виробництва” модернізованої версії системи Іскандер-М зі збільшеною дальністю, не відповідає дійсності. Про це Центр протидії дезінформації (ЦПД) на своєму Telegram-каналі в п’ятницю, 31 січня.
Болгарське видання Bulgarian Military писало, що головною відмінністю модернізованої версії Іскандер-М від попередньої є “збільшена дальність польоту, яка сягає тисячі кілометрів”.
Збільшення дальності нібито стало можливим завдяки “вдосконаленому двигуну і збільшеній на 10-15% масі твердопаливного заряду”.
Ракета загалом зберегла конструктивну схожість з 9М723, але “дістала й нові системи наведення”:
- інерціальна навігаційна система (INS) з удосконаленими алгоритмами корекції;
- супутникова навігація (ГЛОНАСС/GPS);
- технологія TERCOM (Terrain Contour Matching), яка дозволяє використовувати дані рельєфу для обходження систем протиповітряної оборони (ППО);
- радіолокаційне наведення під час термінальної ділянки польоту;
- засоби протидії РЕБ.
ЦПД спростував інформацію інформація від Bulgarian Military та заявив, що вона не відповідає дійсності й не має реального підґрунтя.
В Центрі протидії дезінформації зазначають, що видання й раніше публікувало фейки, наприклад, щодо спроможностей Росії “виробляти 25 Орешников щомісяця”.
“Росіяни використовують це видання для подібних вкидів на англомовну аудиторію, та з розрахунком, що інформація потрапить і в наш інформаційний простір”, – пояснив керівник ЦПД Андрій Коваленко.
Раніше в ЦПД відреагували на фейк про “мобілізацію 18-річних” заявою, що в Україні мобілізація стосується громадян віком від 25 років, а до цього віку служба в армії можлива лише на добровільній основі за контрактом.