Американська Гільдія авторів (Authors Guild), яка представляє інтереси письменників у США, запустила онлайн-платформу для підтвердження того, що літературні твори були створені людиною, а не штучним інтелектом.
Про це пише The Guardian.
Ініціатива під назвою Human Authored дозволяє авторам реєструвати свої книги на спеціальному порталі. Після цього вони зможуть використовувати спеціально розроблений логотип на обкладинках та рекламних матеріалах, щоб продемонструвати, що їхня робота створена без допомоги ШІ.
«Ініціатива Human Authored не спрямована на відмову від технологій. Це про прозорість, визнання бажання читачів отримувати контент, створений людиною, і святкування унікальних людських аспектів розповіді», – заявила виконавча директорка Гільдії авторів Мері Разенбергер.
Автори все ще можуть використовувати ШІ як допоміжний інструмент для перевірки орфографії чи досліджень. Однак сертифікація гарантує, що саме літературне вираження, з неповторним авторським стилем, є продуктом людського розуму.
Наразі доступ до порталу мають лише члени Гільдії, але у майбутньому організація планує запатентувати логотип і відкрити його використання для всіх письменників.
Письменник і керівник комунікацій в Інституті майбутнього праці (Institute for the Future of Work) Кестер Брюїн підтримав ініціативу Гільдії, наголосивши на важливості прозорості у використанні ШІ в літературі. У своїй книзі «God-Like: A 500-Year History of Artificial Intelligence» він додав спеціальну примітку про те, де саме застосовував штучний інтелект.
«Прозорість щодо того, де та як використовується ШІ у написанні творів, є фундаментальною для підтримки довіри між авторами та читачами», – зазначив він.
У Великій Британії подібної системи поки що немає, але Товариство авторів (Society of Authors, SoA) розробило рекомендації для захисту прав письменників у контексті зростаючого впливу штучного інтелекту.
Згідно з опитуванням SoA, проведеним минулого року, понад третина літературних перекладачів втратили роботу через розвиток генеративного ШІ. У відповідь на ці виклики британська профспілка письменників, ілюстраторів і перекладачів закликала уряд терміново врегулювати використання ШІ, щоб забезпечити його «етичне та законне» застосування.
Фото: MattLphotography/Alamy.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.