Google скорегував принципи використання ШІ: згадку про зброю видалив
Google скорегував принципи використання ШІ: згадку про зброю видалив

Google скорегував принципи використання ШІ: згадку про зброю видалив

Компанія оновила Принципи використання ШІ.

Компанія Google видалила зі своїх принципів використання штучного інтелекту уривок з обіцянкою уникати використання технології для розробки зброї та інших шкідливих цілей. Про це повідомив Bloomberg.

Принципи штучного інтелекту компанії раніше включали уривок із підзаголовком «Програми штучного інтелекту, які ми не будемо використовувати», в якому зазначені «технології, які завдають або можуть завдати загальної шкоди», включаючи зброю. Про це свідчать скриншоти, які переглянув Bloomberg. Це формулювання більше не відображається на сайті.

Видалення положення про «шкоду» може вплинути на тип роботи, яку буде проводити Google, сказала у коментарі медіа Маргарет Мітчелл, яка очолювала команду Google з питань етики штучного інтелекту, а зараз є головним науковцем з питань етики ШІ-стартапу Hugging Face.

«Видалення цього стирає роботу, яку багато людей у сфері етичного штучного інтелекту та активістів також виконували в Google, і що ще більш проблематично, це означає, що Google, ймовірно, тепер працюватиме над прямим розгортанням технології, яка може вбивати людей», — сказала Маргарет Мітчелл.

Ця зміна є частиною ширшої зміни політики серед великих технологічних компаній. У січні Meta Platforms Inc. припинила багато своїх заходів щодо різноманітності та залучення, повідомивши співробітникам, що їм більше не потрібно буде проводити співбесіди з кандидатами з недостатньо представлених груп на відкриті посади. Того ж місяця Amazon.com Inc. призупинила деякі програми різноманітності та інклюзії, а керівник відділу кадрів назвав їх «застарілими». Адміністрація президента Дональда Трампа висловила неприйняття ініціатив щодо різноманітності, зазначено у публікації.

В оновлених «Принципах використання ШІ» на сайті Google тепер зазначається, що компанія працюватиме над «пом’якшенням ненавмисних або шкідливих наслідків використання технології», а також узгоджуватиме діяльність з «широко визнаними принципами міжнародного права та прав людини».

Фото: Google AI / Search Engine Journal

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
Google
Источник материала
loader